World of Warships wprowadza pierwszego australijskiego dowódcę


Darmowa gra o bitwach morskich Świat okrętów wojennych otrzymuje swojego pierwszego australijskiego dowódcę z lekkim krążownikiem Brisbane i jego sternik Matylda Kelly wprowadzany na 9 marca 2023 r. Para będzie odgrywać główną rolę w nowymKrólowa mórz’, w której zadaniem graczy będzie przemierzenie mitycznego kontynentu Mu.

Za ukończenie tej przygody gracze zdobędą „żetony piratów”, a nagrody za grę końcową obejmują:

  • Dostęp do Matildy Kelly, dowódcy marynarki Wspólnoty Narodów
  • Dostęp do Brisbane, nowego lekkiego krążownika Wspólnoty Narodów reprezentującego Królewską Marynarkę Wojenną Australii

Zgodnie z komunikatem prasowym przygoda rozpocznie się w XIX-wiecznej Australii, kiedy niesławna korsarka, która została piratem, Matilda Kelly zostaje wzięta do niewoli po nieudanym nalocie. W ramach kary za swoje zbrodnie zostaje wysłana do australijskiej kolonii karnej, a następnie musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby przemierzyć kontynent Australii, znaleźć legendarny statek i pomóc współwięźniom w ucieczce do Mu.

Czytać: Twórca World of Tanks opuszcza Rosję i Białoruś, spodziewa się strat finansowych

Obraz: Wargaming

Podczas gdy historia wokół Świat okrętów wojennych Wersja Brisbane jest oparta na mitologii, sam statek jest bardzo prawdziwy – i od dawna służy Królewskiej Marynarce Wojennej Australii (RAN). Było wiele wersji HMAS Brisbane, ale oryginał został zwodowany w 1915 roku jako jeden z pierwszych krążowników zbudowanych specjalnie dla RAN.

Wersja przedstawiona w Świat okrętów wojennych jest opisywany jako lekki krążownik wyposażony w „pociski OB, standardowe pociski przeciwpancerne i ulepszone uzbrojenie torpedowe”. Ma słaby pancerz, ale słabą widoczność i jest dostarczany ze Specjalistycznym Zespołem Naprawczym, który pozwoli graczom przywrócić część ich PW. Radar dozorowania i przeszukiwanie hydroakustyczne również pomogą w unikaniu wykrycia.

Gracze będą musieli zdobyć dostęp do nowego okrętu wojennego Brisbane, wykonując zadania w Królowa mórz kampanii, ale zostanie również dodany do Zbrojowni po przyszłej aktualizacji. Gdy statek trafi do Zbrojowni, będzie można go kupić za standardowe dublony.

Na razie zapaleni gracze mogą wyczekiwać premiery Królowa mórz Kampania, w której wprowadzą Matildę Kelly i Brisbane, w dn 9 marca 2023 r. Wydarzenie ma trwać trzy tygodnie i zakończy się w dn 19 kwietnia 2023 r.Źródło : https://www.gameshub.com/news/news/world-of-warships-australian-ship-brisbane-matilda-kelly-story-2609036/