World of Tanks: Nowa Kampania z okazji D-Day. Artykuł Pełen Intrygujących Nowości i Szczegółów. Sprawdź Teraz!

Gra „World of Tanks” inspirowana D-Day

Akcja inspirowana operacją Overlord

Dla kogoś, kto kiedykolwiek widział zdjęcia inwazji na D-Day, jeden pojazd jest zauważalnie nieobecny na niemal wszystkich z nich: czołgi. Bardzo niewiele czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie dlatego, że zdecydowano się je zatrzymać. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowało przeprowadzić lądowania na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje. Aż 29 amerykańskich „kaczek Donalda” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało straconych przez wzburzone morze.

Nowa kampania inspirowana D-Day

Teraz uwielbiana gra online multiplayer „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną D-Day, która trwa do 4 lipca i rzuca graczy w alternatywną historię operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów straconych podczas prawdziwej inwazji, ale tak się czuje, kiedy lądujesz na mocno spornym, mocno zaminowanym plaży Omaha pod ostrzałem w pierwszym rozdziale kampanii. (SPOILER: Bunkry nadbrzeżne wyeliminują twojego dowódcę zaraz po lądowaniu, a ty pozostaniesz z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i próbując zniszczyć bunkry. Na szczęście dla ciebie, flota przybywa na pomoc, a twoje siły walczą się w górę klifów i dalej.)

Walcząc jako drużyna

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie czołgi atakują, gdy przedostajesz się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników czasami jest zbyt agresywna, więc priorytetem jest osłona i zasłonięcie, a nie trzymanie się swoich kolegów z zespołu. Brytyjskie Spitfire’y wchodzą na pomoc czołgom w celu wezwania ognia, co jest nawiązaniem do prawdziwej historii bitwy, podczas której rzeczywiści sojusznicy odkryli, jak pomóc sobie nawzajem pozbyć się niemieckich obron. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów walki wielowymiarowej w kolejnych rozdziałach. Te siły morskie i powietrzne korzystają z sztucznej inteligencji do kierowania ruchami i radzą sobie dobrze w pierwszym rozdziale.

Nagrody dla stałych graczy

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, do zdobycia są 3 pojazdy premium dla tych, którzy przejdą przez nowy battle pass: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, wszystkie one są wykorzystywane w kampanii. Dwa planowane rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuować tę ofertę D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z operacji Overlord. Ta historia w grze jest dość swobodna, skupiająca się na czołgach znacznie bardziej niż prawdziwe walki. Zapewnia to bardzo ekscytujące gry, a dynamiczne walki w „World of Tanks” i uwzględnienie słabych punktów dają dobrą podstawę, jak funkcjonowały bitwy pancernych w czasie II wojny światowej. W związku z tym warto przejść przez samouczek gry oraz samouczek dla historii operacji Overlord, aby dowiedzieć się, jak chronić swoje słabe punkty i wykorzystywać słabe punkty innych.

Innowacyjne rozwiązania

Samouczek jest bardzo zabawny i ekscytujący, a wypełniony jest informacjami, które nowi lub powracający gracze uznają za istotne. Aktualni gracze „World of Tanks” prawdopodobnie mogą go pominąć. Ogólnie rzecz biorąc, przerwy od historii nie powinny martwić większości graczy, choć czujemy potrzebę wskazania, że załoga USS Frankford, która zapewnia ci wsparcie w tym pierwszym rozdziale, była o wiele bardziej odważna i śmiała w prawdziwym życiu niż w grze.

Serwis Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje również szereg transmisji na żywo i innych wydarzeń z okazji 80. rocznicy D-Day, które podobno będą blisko odwzorowywać prawdziwą historię tego dnia. Zwalcz morską chorobę lokomocyjną, wejdź na pokład 63000 funtów stali i pchnij się przez francuskie plaże, klify i farmy. Od Normandii do Berlina jest 700 mil, a wszyscy chcą zakończyć wojnę do Bożego Narodzenia.

Źródło : www.bing.com