World of Tanks: Nowa kampania inspirowana D-Day! (Spoilery)

Nowe wyzwania w grze World of Tanks zainspirowane historią D-Day sprawiają, że akcja jest jeszcze bardziej ekscytująca. W nowej kampanii, której akcja toczy się do 4 lipca, gracze przenoszą się do alternatywnej historii operacji „Overlord”.

Tanki na plażach Normandii

Zdjęcia inwazji D-Day zaskakują brakiem czołgów. Na plażach Normandii 6 czerwca 1944 r. tylko kilka z nich wylądowało, ale to nie wynikało z decyzji o ich powstrzymaniu. W rzeczywistości planowano, że dziesiątki czołgów wylądują na plażach, ale tragiczne następstwa spotkały „kaczki Donalda” – 29 amfibijnych czołgów amerykańskich próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zatonęło w burzliwych falach.

Bitka o plażę Omaha

W grze World of Tanks gracze lądują na plaży Omaha pod ostrzałem wroga w pierwszym rozdziale kampanii. Pomimo niebezpieczeństw, m.in. bunkrów wyposażonych w artylerię, gracz musi skutecznie pokonać przeciwników. Nawet mimo zbyt agresywnej sztucznej inteligencji przewodzącej sprzymierzeńcom, gracze muszą szybko dostosować swoją strategię.

Lotnictwo brytyjskie wspiera grę, a AI kontroluje ruchy jednostek. Ponadto, gracze mogą zdobyć 3 premium pojazdy, biorąc udział w nowej kampanii. Ta elementarna walka daje świetny wgląd w to, jak przebiegały bitwy pancerno-motorowe w czasie II wojny światowej.

Źródło : www.bing.com