World of Tanks Blitz świętuje dziesięciolecie z nowymi eventami!

World of Tanks Blitz: Gra strategiczna z okazji dziesiątej rocznicy

Minęło dziesięć lat od premiery World of Tanks Blitz na urządzeniach mobilnych, z trzema narodami i ośmioma mapami. Obecnie gra strategiczna jest dostępna na wielu platformach, w tym na komputerach PC, macOS i konsoli Switch, z pełnym wsparciem dla cross-play i cross-progression. Ponadto oferuje ponad 500 czołgów, 11 trybów gry i ponad 30 map. Według statystyk Wargaming, grają w nią ponad 180 milionów osób.

Znaczna populacja graczy

Oczywiście, komunikat prasowy nie precyzuje, czy jest to liczba kont czy faktycznych osób, które grają z więcej niż jednym kontem. Niemniej jednak, 180 milionów to duża liczba w świecie gier online, a przychody gry przekraczają 1 miliard dolarów. Z okazji rocznicy, Wargaming organizuje letnią zabawę, z planowanymi wydarzeniami w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Wydarzenia rocznicowe

W czerwcu gracze będą mieli szansę wygrać nowy czołg VIII poziomu podczas wydarzenia urodzinowego, a także ulubione czołgi X poziomu. Będą mieli możliwość zgarnięcia specjalnego kontenera z czołgiem Blasteroid, wraz z motywacyjnym awatarem i tłem profilowym. Wystarczy zdobyć ten kontener przed 30 czerwca.

W lipcu gracze będą mogli skorzystać z imprezy tematycznej o motywach kosmicznych, w tym powrotu „Cele: Rakieta Sheridan”. Będzie również specjalna współpraca z franczyzą filmową science fiction (na razie nieujawnioną). Na koniec, w sierpniu, powróci wydarzenie Mad Games na dziesięć dni. Gracze mogą również cieszyć się nagrodami za długoletnią grę i otrzymać „absolutnie epicki (i tajny)” prezent.

Źródło : www.bing.com