World of Tanks Blitz świętuje 10 lat: ponad 500 czołgów i specjalne wydarzenia na cześć rocznicy

Wielka rocznica World of Tanks Blitz zbliża się wielkimi krokami! Gra strategiczna, która zadebiutowała na urządzeniach mobilnych przed dziesięcioma laty, teraz dostępna jest na różnych platformach, w tym na PC, macOS oraz Nintendo Switch, z pełnym wsparciem cross-play i cross-progression. Gra oferuje ponad 500 czołgów, 11 trybów gry i ponad 30 map. Według statystyk Wargaming, ponad 180 milionów osób gra w tę grę. Niejasne jest jednak czy to rzeczywista liczba graczy czy raczej liczba aktywnych kont. Niemniej jednak, 180 milionów użytkowników to sporo, bez względu na sposób patrzenia na tę kwotę. Gra zdołała zgromadzić ponad miliard dolarów, co świadczy o jej niezwykłym sukcesie.

Obchody rocznicy

W honorowy sposób Wargaming świętuje swoją rocznicę, trwającą przez całe lato. Twórca przygotował coś specjalnego na każdy miesiąc: czerwiec, lipiec i sierpień.

W czerwcu gracze będą mieli szansę zdobyć nowy czołg VIII tieru podczas wydarzenia urodzinowego, a także niektóre ulubione czołgi X tieru. Będą również mogli otrzymać specjalny kontener z czołgiem Blasteroid, motywem avataru oraz tłem profilu. Wystarczy odebrać ten kontener przed 30 czerwca.

W lipcu gracze mogą spodziewać się kosmicznej imprezy z powrotem „Cel: Rakieta Sheridan”. Będzie także specjalna współpraca z franczyzą filmową science fiction (obecnie bez nazwy).

W sierpniu wydarzenie Mad Games powróci na dziesięć dni. Gracze mogą również cieszyć się nagrodami za staż oraz emocjonującym „całkowicie epickim (i tajemniczym)” prezentem na zakończenie obchodów.

Źródło : www.bing.com