World of Tanks Blitz: 10 lat – ponad 180 milionów graczy w grze!

Od dziesięciu lat World of Tanks Blitz debiutował na urządzeniach mobilnych, z trzema narodami i ośmioma mapami. Obecnie gra strategiczna militarna jest dostępna na wielu platformach, w tym na PC, macOS i Switch, z pełnym cross-play i cross-progression. Zawiera ponad 500 czołgów, 11 trybów gry i ponad 30 map. Według statystyk Wargaming, grają w nią ponad 180 milionów osób. Oczywiście, komunikat prasowy nie precyzuje, czy jest to liczba samych kont czy uwzględnia także osoby posiadające więcej niż jedno konto. Niemniej jednak, w przypadku gier online, 180 milionów to dużo, bez względu na sposób patrzenia na tę liczbę, podobnie jak ponad miliard dolarów, które gra zarobiła. Z okazji rocznicy Wargaming obchodzi całe lato. Deweloper ma coś zaplanowane na każdy miesiąc: czerwiec, lipiec i sierpień.

Zabawa trwa przez całe lato

W czerwcu gracze będą mieli szansę zdobyć nowy czołg Tier VIII podczas wydarzenia urodzinowego, a także niektóre ulubione czołgi Tier X. Będą mogli także otrzymać specjalny kontener ze czołgiem Blasteroid, motywem awatara i tłem profilu. Wystarczy zdobyć ten kontener przed 30 czerwca.

W lipcu gracze mogą oczekiwać imprezy w przestrzeni kosmicznej z powrotem „Cel: Pocisk Sheridan”. Będzie również specjalna współpraca z franczyzą filmową science fiction (obecnie bez nazwy). Wreszcie, w sierpniu wydarzenie Mad Games powróci na dziesięć dni. Gracze mogą także cieszyć się nagrodami za staż i emocjonować się „całkowicie epickim (i tajemniczym)” prezentem na zakończenie.

Źródło : www.bing.com