World of Tanks Blitz – 10 lat na rynku! Miliardy dolarów odkochane!

World of Tanks Blitz: 10 lat na rynku i liczby, które nie pozostawiają wątpliwości

Minęło dziesięć lat od premiery gry World of Tanks Blitz na urządzenia mobilne, które oferowały trzy nacje i osiem map. Obecnie gra strategiczna z motywem militarnym jest dostępna na wielu platformach, w tym na PC, macOS oraz Nintendo Switch, oferując pełny cross-play oraz cross-progression. Gra posiada ponad 500 czołgów, 11 trybów gry oraz ponad 30 map. Według statystyk Wargaming, w grę gra ponad 180 milionów osób.

Oczywiście, komunikat prasowy nie precyzuje, czy jest to liczba kont czy liczba faktycznych graczy. Niemniej jednak, 180 milionów w świecie gier online to imponująca liczba, tak samo jak ponad miliard dolarów zysków, jakie gra osiągnęła. Z okazji jubileuszu Wargaming planuje obchodzić całe lato. Deweloper przygotował coś specjalnego na każdy miesiąc: czerwiec, lipiec i sierpień.

W czerwcu gracze będą mieli szansę zdobyć nowy czołg ósmego tieru podczas urodzinowego wydarzenia, a także niektóre ulubione czołgi dziesiątego tieru. Będą mogli także odebrać specjalny kontener z czołgiem Blasteroid, motywacyjnym avatar, oraz tłem na profil. Wystarczy zdobyć ten kontener przed końcem czerwca. W lipcu gracze mogą się spodziewać imprezy w kosmicznym klimacie z powrotem misji „Objective: Sheridan Missile”. Będzie także specjalna współpraca z franczyzą filmową z gatunku sci-fi (na razie bez nazwy). Na koniec, w sierpniu, Mad Games powrócą na dziesięć dni. Gracze mogą również cieszyć się nagrodami seniority awards i oczekiwać „całkowicie epickiego (i tajemniczego)” prezentu na zakończenie.

Źródło : www.bing.com