Nowe czołgi i dowódcy z Warhammera 40,000 w World of Tanks

Mroczne uniwersum WH40K zderza się z konsolą World of Tanks

Konsola World of Tanks przenosi się do mrocznej przyszłości z nowymi czołgami, dowódcami i elementami kosmetycznymi z Warhammera 40,000. WH40K, to najpopularniejszy świat science fiction firmy Games Workshop, w którym Imperium Ludzkości ściera się z Orkami, Eldarami, Nekronami, Tyranidami i Chaosu siłami. Co mroczna przyszłość Warhammera 40000 wnosi do konsoli Wargaming.net World of Tanks?

Nowe czołgi

Podczas wydarzenia społecznościowego gracze World of Tanks na konsolach będą mieli okazję zdobyć zawartość związaną z Warhammerem 40000. Przede wszystkim różne czołgi inspirowane różnymi frakcjami z WH40K:

  • The Sisters of Battle Ignis Purgatio (niezależny czołg średni epoki eskalacji)
  • Ultramarines Nemesis (najemny niszczyciel czołgów X poziomu)
  • Space Orks Teefbreaka (najemny czołg lekki IX poziomu)
  • Reaper’s Scythe sił Chaosu (najemny czołg średni VIII poziomu)
  • Leman Russ z Astra Militarum (najemny czołg ciężki X poziomu)

Leman Russ to główny czołg bojowy Gwardii Imperialnej (Astra Militarum) nazwany na cześć Prymarchy Kosmicznych Wilków.

Nowi dowódcy

Gracze mogą również werbować dowódców z uniwersum Warhammera 40 000. Dwóch dowódców 3D reprezentuje siły Imperium:

  • Volusad Thassius z Imperial Space Marines
  • Patricia Laserian z Sisters of Battle

Każdy można kupić za 4000 sztuk złota. Ci dowódcy bohaterów 3D mają 3 otwarte miejsca na umiejętności i mają premię +30% do PD oraz unikalne podkłady głosowe. Volusad Thassius i Patricia Laserian są również dostępni jako dowódcy 2D, podobnie jak Natalestra Aspais. Ponadto jest jeszcze trzech Dowódców 2D reprezentujących Wrogów Ludzkości: Kroglin da Facegrinda z frakcji Orków oraz Dolgoth Sepk i Fecrustus Spute z frakcji Kosmicznych Marines Chaosu. Jako standardowi dowódcy w konsoli World of Tanks mają jedno otwarte miejsce na umiejętności i normalnie zdobywają PD. Każdego dowódcę Warhammera 40K 2D można kupić za 500 000 sztuk srebra.

Elementy kosmetyczne

Inna zawartość WH40K dla wydarzenia to emblematy i insygnia charakterystyczne dla każdej frakcji. Ponadto dostępne są również zestawy Store Bundle, które umożliwiają graczom kupowanie zawartości premium Warhammer 40K po obniżonych cenach.

Wydarzenie społecznościowe

Gra World of Tanks na konsole przeprowadzi wydarzenie społecznościowe, które pozwoli graczom wybrać Siostry Bitwy (Adepta Sororitas) lub Kosmicznych Marines (Adeptus Astartes). Punkty zdobywa się pokonując Orków w pierwszym etapie. Drugim etapem będą walki z siłami Chaosu. Korzystanie z czołgów sprzymierzonych z ich frakcją przyniesie dodatkowe punkty.

Koniec wydarzenia

Wydarzenie Warhammer 40 000 w konsoli World of Tanks będzie trwało od 2 maja (10:01 UTC) do 6 czerwca (08:59 UTC) 2023 r.

Źródło: Xfire.com