World of Tanks Modern Armor i Warhammer 40,000 – Nowe wydarzenie na PS4 i PS5.

World of Tanks Modern Armor i Warhammer 40,000 łączą siły

Od 2 maja gracze World of Tanks Modern Armor będą mieli okazję walczyć z Orkami i siłami Chaosu w zupełnie nowym wydarzeniu Warhammer 40,000 na PlayStation 4 i PlayStation 5. To wydarzenie na skalę Imperium zawiera niesamowitą zawartość, która pozwoli graczom zanurzyć się w uniwersum Warhammera 40,000.

Nowa zawartość

Wydarzenie Warhammer 40,000 to pięć nowych czołgów i dwóch nowych dowódców bohaterów 3D z ekskluzywnym podkładem głosowym oraz ograniczone czasowo wydarzenie społecznościowe. Oferowane są one dla tych, którzy przysięgają bronić Imperatora.

„Zarówno Warhammer 40,000, jak i World of Tanks Modern Armor mają bogatą historię walki pojazdami” — mówi Daniel Burr, dyrektor gry na żywo w World of Tanks Modern Armor. „Niezależnie od tego, czy jedziesz Shermanem, czy Lemanem Russem, czołgi są potężne!”

Zbiorniki

Rozszerzenie Warhammer 40,000 wprowadza pięć nowych czołgów, w tym Nemezis niszczyciel czołgów, Teefbreaka lekki czołg, Reaper’s Scythe i Ignis Purgatio, a także czołg ciężki Leman Russ, który jest dostępny wyłącznie na konsolach.

„Największym wyzwaniem była wierność” — mówi Burr. „Czołgi i dowódcy w grze Warhammer 40 000 są bardzo szczegółowe, a odpowiednie ich dopracowanie wymagało dużo pracy i dobrej komunikacji z naszymi partnerami z Games Workshop”.

Odtworzenie Leman Russa

Szczególnym wyzwaniem było odtworzenie Leman Russa, podstawowego czołgu bojowego Astra Militrum. Jako czołg występujący wyłącznie w World of Tanks Modern Armor i niedostępny w innych grach z rodziny World of Tanks, wymagał pewnej dozy kreatywności.

„Skrupulatnie przestudiowaliśmy fizyczny czołg, aby był jak najbardziej dokładny” — wyjaśnia Andy Dorizas, dyrektor artystyczny World of Tanks Modern Armor. „Następnie poprosiliśmy artystów o przetłumaczenie naszych koncepcji na użyteczną geometrię w naszej grze. Kiedy już mieliśmy model czołgu bojowego Leman Russ, pomalowaliśmy go, aby pasował do jego najbardziej kultowych kolorów z wszechświata, tak jak robią to fani ich modeli każdego dnia”.

Dowódcy

Podczas wydarzenia gracze będą mieli do dyspozycji dwóch nowych dowódców bohaterów 3D, walczących w imieniu Imperatora: Volusad Thassius z Ultramarines i Patricia Laserian z Sisters of Battle.

„Modele dowódcy przeszły kilka iteracyjnych sesji, aby upewnić się, że wszystkie szczegóły są poprawne. Potem zostały teksturowane i pomalowane przez niezwykle utalentowanych artystów z Wargaming” — mówi Andy Dorizas.

Dowódcy 3D

Tchnięcie w życie tych animowanych dowódców 3D wymagało wyjątkowej staranności.

„Następnie zrobiliśmy specjalną sesję przechwytywania ruchu tylko dla tych dowódców, a nasz animator świetnie się bawił, nadając im charakter” — mówi Dorizas.

Głosy dowódców

Dowódcy mają swoje unikalne głosy, które nagrali Jason „Jay” Baughan i Andy Dorizas. Wynik? Nagrano ponad 300 unikalnych kwestii dla każdego dowódcy.

„Wyznaczyliśmy sobie nową poprzeczkę pod względem jakości: słuchanie, jak twój dowódca Ultramarine lub dowódca Battle Sister chwalą twoje zwycięstwo w walce, naprawdę podnosi wrażenia z gry” — mówi Daniel Burr.

Walka

Cała ta zawartość jest częścią obecnego epickiego sezonu World of Tanks Modern Armor, Gladiators. Jest oferowany wraz z dwuczęściowym wydarzeniem społecznościowym, w którym gracze mogą sprzymierzyć się z Kosmicznymi Marines lub Siostrami Bitwy i stoczyć bitwę najpierw z Orkami, a następnie z agentami Chaosu.

Niezależnie od poziomu znajomości uniwersum Warhammera 40,000 lub World of Tanks Modern Armor, w maju potrzebni są mistrzowie.

Źródło: https://blog.playstation.com/2023/04/27/inside-look-warhammer-40000-x-world-of-tanks/.