Wargaming World of Tanks Blitz świętuje 10 lat!

Celebrujemy dziesiątą rocznicę gry World of Tanks Blitz firmy Wargaming. Wygenerowała ona ponad miliard dolarów przychodu do tej pory i zyskała 180 milionów zarejestrowanych graczy.

Nowa odsłona popularnej gry

Kierownik generalny MS-1 Studios w firmie Wargaming, Thaine Lyman, z dumą zaznacza, że World of Tanks Blitz było i nadal jest prawdziwą grą na urządzenia mobilne, a nie „symulatorem budzenia się”. Gra została uruchomiona dekadę temu z ośmioma mapami i trzema nacjami czołgów.

Gra mobilna musiała przejść przez wiele wyzwań, m.in. dotyczących optymalizacji wydajności na różnych urządzeniach mobilnych oraz znalezienia odpowiednich graczy doceniających lekkie doświadczenie z walką czołgów w drodze. Obecnie gra rozszerzyła swoją dostępność na Windows 10, Steam, MacOS i Nintendo Switch. Posiada pełną funkcję crossplay i crossprogression. Ponadto poprawiono jakość grafiki i osiągi gry.

Obecnie dostępnych jest 30 map, 11 trybów gry oraz ponad 500 historycznych czołgów. Lyman podkreśla, że Blitz będzie obchodzić swoje 10-lecie z szeregiem wydarzeń wewnątrz gry w tym roku.

Wydarzenia na 10-lecie gry

Bieżący czerwiec rozpoczął się od wyjątkowego wydarzenia urodzinowego, podczas którego gracze mogą zdobyć nowe czołgi Tier VIII i ulubione czołgi Tier X. Gracze mogą również zdobyć specjalne festiwale pojemniczek wypełnionych czołgiem Blasteroid, avatarem w tematycznej oprawie i tłem profilu do 30 czerwca.

Lipiec przynosi z kolei imprezę z motywem kosmicznym oraz aktywności kosmiczne, przywracającą wydarzenie „Misyjny: Pocisk Sheridan” ze specjalnym czołgiem Sheridan Missile. Gracze mogą również oczekiwać na specjalną współpracę z znanej na całym świecie sagi filmowej science-fiction, przenosząc imprezę jeszcze dalej w kosmos.

Sierpień przyniesie z kolei ukochane przez graczy wydarzenie Mad Games powracające na 10 dni wraz z gorąco oczekiwanymi nagrodami za długoletnią grę. Gracze mogą również spodziewać się całkowicie epickiego (i tajemniczego) prezentu na zakończenie uroczystości, celebrującego dziesięć lat wirtualnych bitew czołgów.

Źródło : www.bing.com