W obronie telefonu stacjonarnego


Zdjęcie: Stokkete (Shutterstock)

Niegdyś jeden z najbardziej wszechobecnych elementów technologii na EArth, oldschoolowe, przewodowe telefony z wtyczką znikają. W 2019 roku tylko ok 31% amerykańskich gospodarstw domowych nadal miał telefon stacjonarny, gdzie 97% dorosłych Amerykanów posiada telefon komórkowy. Ale czy nie jesteśmy tu trochę pospieszni?

W pewnym sensie wyższość smartfonów jest oczywista – można je schować do kieszeni, bawić się nimi Świat czołgów, i wyciągnij ich, aby zrobili zdjęcia twojego lunchu. Ale jeśli chodzi o podstawową funkcję telefonu — rozmawianie z innymi ludźmi — telefony stacjonarne nadal oferują przewagę nad telefonami komórkowymi, a dla niektórych osób te zalety są ogromne.

Jakość dźwięku była lepsza do niedawna

Gdybym pisał ten artykuł dekadę temu, powiedziałbym, że telefony stacjonarne są lepsze niż telefony komórkowe, ponieważ działają nawet wtedy, gdy zabraknie prądu, i ponieważ działają na dedykowanym systemie, który jest przeznaczony tylko do przenoszenia głosu, nic nie zakłóca połączeń — plus jakość dźwięku jest znacznie lepsza niż w telefonach komórkowych. Niestety, miedziane przewody, które kiedyś prowadziły wszystkie nasze głupie rozmowy, zostały w dużej mierze zastąpione kablami światłowodowymi, więc prawie nikt w U.S. cieszy się klarownością dźwięku i samonapędzającym się chłodem, które POTS (Pleżeć Old Ttelefon Susługa) raz świadczona. Usługa komórkowa może być lepsza niż kiedyś, ale ściśle pod względem rozmów z kumplami, wciąż nie jest tak dobry, jak telefony w latach pięćdziesiątych.

Są teraz fajniejsze niż smartfony

Stare telefony są z natury interesujące i stają się na tyle rzadkie, że stają się outré. Wykonywanie połączeń za pomocą telefonu księżniczki w kolorze awokado z kręconym przewodem i dialerem jest sprawiedliwe elegancki. Mówi: „Mam lepsze rzeczy do roboty niż wpatrywanie się przez cały dzień w czarny prostokąt”. Więc jeśli jesteś hipsterem, musisz go zdobyć. Ale telefony stacjonarne są najbardziej wartościowe dla osób, które prawdopodobnie nie mają pojęcia, co oznacza „twee hipster”.

Linie stacjonarne są idealne rozwiązanie dla babć i baristów

„Były duże firmy telekomunikacyjne, które wykorzystywały nasze babcie i wydawało się, że wystarczy” – mówi James Graham, dyrektor generalny ds Telefon społecznościowy, firma zajmująca się konserwacją telefonów stacjonarnych dla seniorów. „Ludzie dostają list od swojej firmy telefonicznej, w którym jest napisane: „Musisz przejść na VOIP i kupić u nas nowy telefon”. Mieli ten numer od zawsze i to jest tak, 'Co robisz?’ To jest problem, który rozwiązujemy jako firma”

Dwudziestokilkuletni Graham jest mało prawdopodobnym zwolennikiem starych telefonów, ale przedsiębiorca technologiczny zwraca uwagę, że dla pacjentów z zaburzeniami pamięci, osób z demencją i osób cierpiących na chorobę Parkinsona iPhone często nie jest opcją, gdzie stara szkoła telefon stacjonarny to znany i łatwy sposób utrzymywania kontaktu z bliskimi.

Innym miejscem, w którym błyszczy telefon stacjonarny, są małe firmy. Pracownicy gubią lub kradną telefony komórkowe, a w zależności od firmy znajomość lokalizacji telefonu służbowego w dowolnym momencie może mieć kluczowe znaczenie. „To bardzo interesujące, że nowe firmy to otrzymują” — powiedział Graham. „Prostota telefonu służbowego ma wewnętrzną wartość. Jeśli jesteś baristą i musisz odebrać telefon, telefon jest zawsze pod ręką”.

Plusów jest jeszcze więcej

Jeśli nie jesteś seniorem ani właścicielem firmy, nadal istnieje mnóstwo zalet telefonów stacjonarnych. Z głowy:

  • Nigdy tego nie stracisz.
  • Ekran nigdy nie pęka.
  • Nie będziesz musiał kupować nowego co dwa lata.
  • Nigdy nie będziesz musiał go ładować.
  • Nikt go nie ukradnie.
  • Nie rozbijesz samochodu, bo korzystasz z telefonu stacjonarnego.
  • Są tańsze: średni rachunek za telefon stacjonarny wynosi około 42 USD miesięcznie, w porównaniu do 127 USD miesięcznie.
  • Możesz kupić stary telefon w serwisie eBay za około 30 USD. IPhone kosztuje około tysiąca.
  • Nie przyczynicie się do upadku ludzkiej cywilizacji.

Pozwolę sobie rozwinąć tę ostatnią kwestię.

Smartfony mogą prowadzić do śmierci wszystkiego, co dobre w naszym społeczeństwie

Amerykanie wydają średnio siedem godzina i cztery minut dziennie patrząc na ekran, a młodzi ludzie spędzają więcej czasu na przewijaniu niż osoby starsze. jako U.S. Sędzia Główny John Roberts Jr. stwierdził, że telefony są „tak uporczywą częścią codziennego życia, że ​​przybysz z Marsa mógłby dojść do wniosku, że są one ważną cechą ludzkiej anatomii”. To wszystko wydarzyło się w ostatniej dekadzie.

Nikt nie ma pojęcia, co zrobi z nami ta szybka i niemal powszechna zmiana w naszych zachowaniach, ale być może zaczynamy dostrzegać oznaki. Od 2011, wskaźniki depresji i samobójstw wśród nastolatków gwałtownie wzrosła. Nie możemy powiedzieć na pewno, dlaczego, ale jest to dość ściśle skorelowane ze wzrostem popularności smartfonów.

Za dużo czasu spędzam patrząc na telefon. Ty też. Każdy to robi. To przez depodpisać. W tej chwili przeprowadzany jest masowy, ogólnoświatowy eksperyment w ludzkiej świadomości i nikt nie wie, jak się zakończy. Ale nie musisz tego robić.

Jeśli przełączysz się na telefon stacjonarny, obiecuję, że nie chwycisz go zaraz po przebudzeniu, nie spojrzysz na niego przed pójściem spać i nie sprawdzisz go tysiąc razy w międzyczasie. Po prostu użyjesz go do rozmowy z ludźmi. Tylko po to jest i wszystko, co robi.

„Ponieważ wszyscy mamy obsesję na punkcie smartfonów, przestaliśmy się rozglądać i zauważać, że te wszystkie inne rzeczy tak naprawdę nie zmieniły się od lat 60.” — powiedział Graham. „Wszyscy mamy taką obsesję na punkcie patrzenia na naszą czarną tabliczkę, że tak naprawdę nigdy nie patrzymy na zewnątrz”.Źródło : https://lifehacker.com/in-defense-of-the-landline-telephone-1850177268