Ukraińscy załogi czołgów w czasie wolnym ścierają się w grze wideo 'World of Tanks’

Powszechnie wiadomo, że żołnierze przedzierający się na froncie są narażeni na długie godziny monotoni, a strażnicy na zmianach poszukują odskoczni od chaosu wojny. Niemniej jednak niektórzy żołnierze na Ukrainie znaleźli nietypowy sposób na rozrywkę – grają w gry wideo, które pozwalają im wirtualnie walczyć z czołgami.

Wojsko na froncie

Zgodnie z raportem The New York Times, gra World of Tanks jest coraz bardziej popularna wśród ukraińskich żołnierzy, zwłaszcza czołgistów. Głównym powodem jest zapotrzebowanie na chwilę oddechu od realności walki z Rosją. Lt. Nazar Vernyhora powiedział, że gra w World of Tanks, gdy ma odrobinę wolnego czasu. Jego umiejętności w prowadzeniu czołgu zyskały rozgłos, gdy skutecznie pokonał rosyjski sprzęt pancerny w bitwie.

Oddech od wojny

Nie tylko on jest zainteresowany grą. Inny żołnierz mówi, że jego oddział „uwielbia” World of Tanks, a sierżant przyznał, że dla niektórych żołnierzy to „pewnego rodzaju uzależnienie”. Gra pomaga im uporać się z nudą oraz rozwijać taktyki walki, które mogą wykorzystać w realnym świecie. Pewien żołnierz wyznał nawet, że dzięki swojej obsesji na punkcie gier wideo jest w stanie skutecznie atakować cele rosyjskie przy użyciu dronów.

Gry jako narzędzie treningowe

Wykorzystanie gier wideo jako narzędzi szkoleniowych wojsk nie jest niczym nowym. W szczególności podczas pandemii COVID-19, gdy żołnierze nie mogli wspólnie ćwiczyć w czołgu, niektóre amerykańskie załogi czołgów korzystały z gry War Thunder, aby doskonalić swoje umiejętności.

W World of Tanks „uczysz się pracować zespołowo i rozwijasz taktyki w grze”, powiedział żołnierz ukraiński dziennikarzom. „Często staram się wykorzystywać te same manewry, które stosuję w prawdziwym życiu.” Dla wielu operatorów czołgów i innych żołnierzy to jednak jedynie forma odpoczynku od operowania bronią w realnym życiu poprzez operowanie nią wirtualnie.

Ta wiadomość wywołała szok wśród żołnierzy ukraińskiej jednostki dronów. Jeden z nich spytał dziennikarzy The New York Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro mamy to wszystko tutaj?”

Źródło : www.bing.com