Twórcy World of Tanks porzucili Rosję i Białoruś


Zdjęcie: Wargaming

Założona na Białorusi, a później cypryjska firma Wargaming (twórcy World of Tanks, World of Warships i innych) sprzedała wszystkie swoje aktywa na rynku macierzystym iw Rosji. Komunikat o tym pojawił się na stronie internetowej publikacji DTF.

Wcześniej Wargaming był właścicielem białoruskiego podmiotu prawnego JLLC Game Stream. oraz udział w rosyjskiej spółce OOO „Lesta”. Po wycofaniu się cypryjskiej firmy z działalności na Białorusi i Rosji, wszystkie aktywa Wargaming na tych rynkach przeszły pod zarząd właściciela „Lesty” Maliki Khatazhaeva. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Wargaming ogłosił swoje plany wyjścia z omawianych rynków dopiero w kwietniu 2022 roku. Pęd do sprzedaży biznesu przez organizację cypryjską był prawdopodobnie motywowany nowym prawem, które zabrania udziałowcom z nieprzyjaznych krajów „zbycia” swoich udziałów w białoruskich spółkach bez zgody Ministerstwa Finansów Republiki Białorusi. Ustawa weszła w życie na początku lipca 2022 roku.

Nawet na etapie ogłaszania planów Wargaming wyjścia z działalności w ; ta roszada nie wpłynie w żaden sposób.

Przygotował: Siergiej DagaŹródło : https://thetimeshub.in/the-creators-of-world-of-tanks-abandoned-russia-and-belarus/10947/