Top 15 Najlepszych Gier Wojennych: Od Sniper Elite 5 Do Arma 3

Nadta dziwne jest, że jako społeczeństwo instynktownie ciągniemy do polowania na nasze bliźnich. Wojna jest wrodzona w nasze DNA. Z tego powodu telewizja, książki i gry komputerowe oferują nam możliwość ucieczki. Sposób na wzięcie udziału w fikcyjnych lub historycznych konfliktach. Jako gracze jesteśmy w stanie zanurzyć się w tym mrocznym miejscu ludzkości z dala od rzeczywistości.

15. Sniper Elite 5

1944 rok, Francja, gracz wciela się w Karla Fairburne’a, legendarnego komandosa walczącego przeciwko niemieckiej machinie wojennej. Bardziej przypominający serię Metal Gear Solid, „Sniper Elite 5” pozwala graczowi czołgać się po dużych otwartych mapach i eliminować niemieckich oficerów podczas próby zakończenia wojny.

„Sniper Elite 5” bardziej przypomina fantastyczne hollywoodzkie przedstawienie szpiegostwa z czasów II wojny światowej niż rzeczywistość. Nie ma tu dużych bitew ani wielkiej walki wręcz. Gra skupia się bardziej na snajpieniu (stąd tytuł). Chociaż nie jest to typowa gra wojenna, jest miejsce dla miłośników II wojny światowej o kreatywnym umyśle, by docenić fabułę i kierunek rozgrywki.

Realistyczna fizyka kuli, anatomicznie poprawne obrażenia i inteligencja SI sprawiają, że „Sniper Elite 5” jest tym, kim jest. Konieczność uwzględnienia spadku kulki jednocześnie dbając o to, by naciągnąć spust w tym samym czasie, kiedy grzmi, daje bardzo interesującą rozgrywkę.

Źródło : www.gamersdecide.com