Tata buduje niesamowity drewniany czołg dla swojego syna


Kupienie synowi samochodu to jedno, ale zbudowanie samochodu z drewna to drugie. Jednak ten wietnamski ojciec poszedł dalej i zbudował coś innego – drewnianą wersję ulubionego czołgu syna z gry wideo.

YouTuber ND – Sztuka obróbki drewnaNajnowszy projekt nie był zwykłymi drewnianymi samochodami, które często widzimy na kanale. Tym razem życzeniem jego syna był czołg z gry wideo Świat czołgów. W przeciwieństwie do poprzedniego czołgu, który ten sam YouTuber stworzył z przerobionej furgonetki Mitsubishi Delica, drewniany czołg został zbudowany i działa inaczej. Do poruszania się używał gąsienic i zębatek, a nie samych kół.

YouTuber zaczął od zbudowania ramy i drewnianych kół zębatych. Zwróć uwagę na cudzysłowy, ponieważ do połączenia gąsienic użyto rzeczywistych metalowych kół zębatych; drewniane były tylko dla estetyki. Dzięki dwóm silnikom elektrycznym obie gąsienice poruszały się w dwóch kierunkach, co pozwoliło czołgowi na stosunkowo łatwe wykonywanie prawdziwych skrętów czołgu. Drewniany zbiornik ma nawet obracający się cylinder w środku, w komplecie z dyszą bazooki, która dopełnia wygląd.

W międzyczasie rozpoczęła się prawdziwa ciężka praca nad panelami nadwozia i detalami wykonanymi z drewna. Cały projekt trwał trzy miesiące, a biorąc pod uwagę natłok pracy, przez który musiał przejść YouTuber, tak naprawdę nie jesteśmy zaskoczeni tym harmonogramem.

Należy zauważyć, że drewniany czołg wydaje się być zamówiony przez grę wideo World of Tanks, biorąc pod uwagę umieszczenie logo, zarówno na filmie, jak i na samym czołgu. Niezależnie od tego, wysoko oceniamy kunszt i pomysłowość tego YouTubera, które widzieliśmy w jego poprzednich pracach, takich jak fajny model w skali Bugatti Centodieci wykonany z drewna.Źródło : https://www.motor1.com/news/598086/dad-builds-wodden-tank-son/