Tankfest 2024: Najlepsza ekspozycja ruchomej broni w historii!

Ekspert w dziedzinie gier wideo jest zainteresowany relacjami z Tankfest 2024, gdzie zgromadzi się około 10 000 osób, aby zobaczyć największe pokazy historycznej broni pancernej na świecie.

Wyjątkowe Pokazy Historycznej Techniki Pancernej

Pomimo pochmurnej pogody nad festiwalem odbywającym się w Muzeum Czołgów, fani zainteresowani rekonstrukcjami w arenie Kuwejtu oraz rozmowami z uczestnikami obozu historii żywej, stawili się tłumnie.

Był wśród nich Tim, który po raz piąty wziął udział w wydarzeniu prezentując pojazd Volksstrum V3, który nazwał „wersją niemiecką armii taty”.

Interakcje z Historią

Tim powiedział: „Uwielbiamy brać udział w takich wydarzeniach i rozmawiać z ludźmi, opowiadając im o historii broni i naszych działaniach.”

„Volksstrum to niemiecki odpowiednik armii taty, której można zobaczyć w telewizji. W bitwie są dwie strony, a jeśli nikt nie włoży niemieckiego umunduru, będzie to krótka bitwa, ponieważ nie będzie na kogo strzelać.”

Wydarzenia i Kolekcje

W arenie Kuwejtu odbyła się wspaniała rekonstrukcja bitwy z II wojny światowej z udziałem wojsk niemieckich i amerykańskich oraz czołgu M4A2 Sherman.

Później tego samego dnia odbyło się specjalne wydarzenie celebrowane przez czołg Centurion, do którego dołączył także FV4005.

Czołg powrócił do działania po zbiórce funduszy w wysokości 20 000 funtów przeprowadzonej przez muzeum oraz dalszych 20 000 funtów przekazanych przez popularną grę World of Tanks.

Na festiwalu zadebiutował także replika czołgu Whippet z I wojny światowej o nazwie 'The Musical Box’, odrestaurowana przez Landships CIC.

Dyrektor Landships CIC, Kevin Jepson, powiedział: „Jest ich tylko pięć na świecie, a wkrótce ten jedyny będzie jedynym, który porusza się na kołach.

Źródło : www.bournemouthecho.co.uk