Szczegóły dotyczące nadchodzącego F2P FPS Wargaming, Shatterline


Tom Henderson z GamingIntel przedstawił szczegóły na temat nadchodzącego tytułu Shatterline od Wargaming, dewelopera World of Tanks, który określił jako „pierwszą osobę 8v8 dla wielu graczy z klasycznymi trybami gry wieloosobowej, takimi jak Team Deathmatch, Domination i Free for All”. Gra ma być podobno free-to-play i dostępna na PC oraz konsolach obecnej generacji.

Nie podając żadnych obrazów — ani ogólnego źródła jakichkolwiek informacji, innych niż „źródła, które chcą pozostać anonimowe” — Henderson nazwał styl graficzny Shatterline nieco bardziej kreskówkowym niż gry takie jak Apex Legends czy XDefiant. Gra działa na silniku Lumberyard firmy Amazon, który jest obecnie wykorzystywany przez New World.

W swojej obecnej formie testów alfa Shatterline ma osiem postaci i kilka opcji dostosowywania broni – niektóre mają wpływ na rozgrywkę, a inne są czysto kosmetyczne.

Oprócz wspomnianych powyżej standardowych trybów PvP, Shatterline ma również dwa tryby kooperacji. W Ekspedycji gracze wypełniają szereg celów wokół „ogromnej mapy z losowo generowanymi spotkaniami, z których każde jest trudniejsze niż poprzednie”. Wraz ze wzrostem trudności starcia rosną nagrody.

Dostępny jest również tryb Blitz, który Henderson opisał jako „tryb współpracy w kampanii Shatterline” oraz „szybkie wchodzenie i wychodzenie, około 15 minut na poziom”. Na koniec Henderson powiedział, że istnieje tryb Eskorta PvP, który przypomina podobny tryb w Overwatch, w którym „atakujący muszą prowadzić przypominającego ślimaka potwora do wejścia do laboratorium”.

Oczywiście, ponieważ nie ma na to żadnego źródła, wszystko powinno pochodzić z odpowiedniej wielkości ziarenka soli. Jednak biorąc pod uwagę zakres dostarczonych szczegółów, trudno sobie wyobrazić, że jest sfabrykowany. Wiemy też, że firma DPS Games z oddziału Wargaming pracuje nad darmową strzelanką od co najmniej zeszłego roku, a firma zabezpieczyła znak towarowy Shatterline, więc wszystko to wydaje się mieć zdrową legitymację.

Wydarzenie „Żniwiarz koszmarów” Neverwinter powraca na konsole

Zawsze online podcast: Twitch Hacked, Ubisoft BR Games, Sora in Smash i GW2's Mad King odc. 406

Final Fantasy Battle Royale otrzymuje piątą klasę, Ninja

Dziennik Nowego Świata: Ciężko, ale przebrnę przez to (na razie)

Trzyczęściowa kampania Neverwinter Echoes of Prophecy rozpoczyna pierwszy rozdział

Premiera Pokémon Unite na urządzenia z Androidem i iOS, pełna cross-play z SwitchSource : https://www.mmobomb.com/news/details-emerge-regarding-wargaming-upcoming-f2p-fps-shatterline