Świat Czołgów: Modern Armor, jedna z pierwszych gier free-to-play na konsolach, obchodzi 10. urodziny.

Nowa edycja World of Tanks Modern Armor z okazji dziesięciolecia

Wargaming, nagradzany deweloper i wydawca gier online, świętuje dziesięciolecie konsolowego hitu World of Tanks Modern Armor. Gra zadebiutowała na konsoli Xbox w 2014 roku jako jedna z pierwszych gier free-to-play na tej platformie. Rozszerzenie na konsole PlayStation nastąpiło w 2016 roku. W ciągu ostatniej dekady gra ciągle ewoluowała, a najnowsza odsłona, World of Tanks Modern Armor, pojawiła się w 2021 roku. Pod obecną nazwą World of Tanks Modern Armor oferuje ponad 1000 czołgów, prezentując pojazdy i technologię z okresu II wojny światowej i zimnej wojny.

10. rocznica gry World of Tanks Modern Armor

„Dziesięć lat temu World of Tanks zadebiutowało na konsoli Xbox, dostarczając jedną z pierwszych gier free-to-play na konsolę.” – powiedział Victor Kislyi, CEO Wargaming. „Moje serdeczne podziękowania dla graczy z całego świata, którzy cieszyli się naszą grą i przyczynili się do jej rozwoju, a także szczególne uznanie dla naszego studia w Chicago, którego zaangażowanie uczyniło tę podróż możliwą przez ostatnią dekadę. Kiedy stoimy na progu kolejnych 10 lat, możecie być pewni, że przygotowujemy się do jeszcze większych przygód i wielkich planów.”

Świętowanie 10. rocznicy gry World of Tanks Modern Armor będzie trwało przez cały 2024 rok! Imprezy rozpoczęły się 6 lutego, kiedy to zadebiutowały nowe Celebration War Chests, a wszyscy gracze zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniu Anniversary: Big X Community Op, które może skutkować zdobyciem dwóch darmowych czołgów: nowego Lago M38 i klasycznego T-34-88. Dodatkowe nagrody związane z 10. rocznicą będą dostępne od 13 lutego, w tym wyposażenie do garażu i – tylko dla weteranów – darmowy lub mocno przeceniony czołg Tier X MBT-B.

Święto gry obejmuje również możliwość zdobywania miesięcznych nagród związanych z 10. rocznicą, związanych z specjalnymi wydarzeniami tematycznymi. Cały rok wyzwań kończy się ostateczną nagrodą w postaci dwóch nieujawnionych jeszcze pojazdów premium: czołgu z II wojny światowej i czołgu zimnej wojny.

World of Tanks Modern Armor wprowadzi w tym roku nowe czołgi do zdobycia i ulepszenia. Obejmuje to nową linię drzewa technologicznego zawierającą niemieckie lekkie czołgi i niszczyciele czołgów do trybu zimnej wojny, które pojawią się w lutym, a także nową linię drzewa technologicznego z okresu II wojny światowej, która pojawi się wiosną.

„Nasi gracze uwielbiają, kiedy dodamy do gry nowe czołgi.” – powiedział główny projektant Brenden McCormack, „Nie ma lepszego sposobu na świętowanie ich i naszej gry niż dodanie więcej darmowych treści do zdobycia dla graczy.”

W ciągu roku gracze mogą również oczekiwać serii ekscytujących wydarzeń w grze, w tym Dream Machines i powrót popularnych aktywności takich jak Golden Week Challenge, Tankfest i wiele innych.

Źródło : www.bing.com