Stary Mitsubishi Van przerobiony na drewniany „czołg” to geniusz


Co jest potrzebne do zbudowania czołgu? Dla tego Youtubera, używany Mitsubishi Delica Van i imponujące umiejętności rzeźbienia w drewnie wystarczą, aby spełnić marzenia o czołgach bojowych. Kiedy twój syn marzy o posiadaniu czołgu, ojcowie mają okazję wykazać się kreatywnością i zbudować coś, co zaskoczy ich umysły. W tej absurdalnej konstrukcji używana furgonetka Mitsubishi przekształciła się w bardzo przekonujący czołg bojowy dzięki jednej wizji i rozbudowanym modyfikacjom.

Inspiracją do stworzenia tej konfiguracji jest duet ojciec-syn, grający w popularną internetową grę wojenną World of Tanks. W tej grze zawodnicy online walczą w różnych typach pojazdów opancerzonych z czasów II wojny światowej. Youtuber ND – Woodworking Art i jego syn są wyraźnie zagorzałymi fanami, ponieważ zainspirowało ich to do przekształcenia Mitsubishi Van w działający EBR 105 ze świata gry o czołgach.

EBR 105 był kołowym francuskim pojazdem rozpoznawczym, zaprojektowanym do szybkiego poruszania się i silnej siły ognia. EBR 105 wykorzystuje łącznie 8 kół. Z przodu i z tyłu po obu stronach znajdowały się gumowe opony, które wykorzystywały ogniwa azotowe, aby nie uległy spłaszczeniu pod ostrzałem wroga. Dwa środkowe koła po obu stronach to metalowe koła, które pomagają w przyczepności w każdym terenie. EBR 105 używał gumowych opon na łatwym terenie, aby utrzymać prędkość i polegał tylko na dodatkowych metalowych kołach, gdy robiło się ciężko. Oznaczało to, że na gładkiej nawierzchni EBR 105 mógł osiągnąć prędkość około 62 mil na godzinę.

EBR 105 nigdy nie trafił do służby wojskowej na dużą skalę, ale ostatnio zyskał popularność dzięki grze wideo World of Tanks. Teraz świat może cieszyć się wyjątkowym projektem EBR 105 dzięki konstrukcji tej mobilnej rzeźby w drewnie.Source : https://www.motor1.com/news/542758/world-of-tanks-build/