Sony uruchamia PlayStation Studios Mobile Division z najnowszym nabyciem


Sony zgodziło się na przejęcie Savage Game Studios, poinformował w poniedziałek, ponieważ uruchamia niezależny dział mobilny w ramach PlayStation Studios. Będzie działać niezależnie od PS5 oraz tworzenie gier na konsole PS4 w celu tworzenia gier mobilnych opartych na franczyzach PlayStation.

Savage już pracuje nad „nową niezapowiedzianą mobilną grą akcji na żywo AAA”, ale Sony nie podało, na której serii jest oparty.

Wygląda na to, że europejskie studio, które powstało w 2020 roku, nie stworzyło jeszcze żadnych gier, ale jego współzałożyciele pracowali wcześniej w Rovio, deweloperze Angry Birds i Wargaming, producencie World of Tanks.

Dostaliśmy wskazówkę, że Sony przyglądało się rynkowi gier mobilnych na początku tego lata, kiedy wypuszczono Backbone edycja PlayStation swojego kontrolera gier mobilnych.

PlayStation przeniosło się również w ostatnich latach do gier na komputery PC, oferując ekskluzywne produkty, takie jak Spider-Man, Bóg wojny 2018 oraz Niezbadany wykracza poza konsole.

Zapewnił graczy, że nie odchodzi od gier konsolowych, podkreślając premierę 9 listopada Bóg wojny: Ragnarok na PS5 i PS4, a także w poprzednich grach z 2022 r., takich jak Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 i MLB The Show 22.Źródło : https://www.cnet.com/tech/gaming/sony-launches-playstation-studios-mobile-with-latest-acquisition/