Sony, Nintendo, Activision i 2K pomijają Gamescom 2022


Nie wezmą w nim udziału także Nintendo i Activision (zdjęcie: Gamescom)

Na Gamescom 2022 zarejestrowanych jest 250 studiów, ale Sony, a także kilka innych wielkich nazwisk, nie będzie wśród nich.

Z nie Targi E3 już trzeci rok z rzędu, Gamescom 2022 powinny być najbardziej zbliżone do globalnych targów gier wideo, ale już brzmi, jakby miało je rozczarować.

Przed pandemią Gamescom był gospodarzem własnych wydarzeń prasowych, podobnie jak E3, ale miał również obszary, które były otwarte dla publiczności i pozwalały im grać we wszystkie najnowsze gry. Ale tak naprawdę nie dzieje się to w tym roku, a Sony najpóźniej potwierdziło, że nie biorą udziału.

Chociaż Sony zaczęło pomijać E3 w 2019 roku, od 2009 roku pozostaje stałym uczestnikiem targów Gamescom i zwykle zawsze miało duże stoisko na parkiecie – ale nie w tym roku.

Sony nie podało powodu, dla którego nie będzie jej obecny, chociaż wyraźnie brakuje jej w grach pierwszej imprezy zaplanowanych na resztę 2022 roku.

Jak na razie ma tylko remake pierwszego The Last Of Us (który ma się ukazać we wrześniu) i God Of War: Ragnarök. Ten ostatni nie ma twardej daty wydania i pojawiły się sprzeczne roszczenia dotyczące możliwego opóźnienia.

Co gorsza, to sprawia, że ​​Sony jest piątą dużą firmą, która pomija Gamescom. Nintendo powiedziało również niemieckiemu outletowi Games Wirtschaft, że nie weźmie udziału, mimo że jest to idealne miejsce do demonstracji Splatoon 3, który wystartuje zaledwie kilka tygodni po Gamescom.

Nie będzie też Activision i Take-Two, a także Wargaming, firmy stojącej za World Of Tanks.

Firma Gamescom poinformowała, że ​​na wydarzenie zarejestrowało się około 250 wystawców, ale nie mamy jeszcze pełnej listy nazwisk. Jeśli chodzi o wielkie nazwiska, jedynymi oczywistymi są Bandai Namco, Sega i THQ Nordic.

Sony nie było jedynym wydawcą, który zaczął zwracać się przeciwko E3, jeszcze przed pandemią, a wielu uważało je za coraz bardziej za drogie. Deweloperzy często mają również żal, że poświęcają czas na tworzenie wersji demonstracyjnych, ponieważ pandemia oznacza, że ​​nie było zbyt wiele wolnego czasu na tworzenie ich na wydarzenia takie jak Gamescom – co bez wątpienia powoduje, że niektórzy wydawcy nie pojawili się w tym roku.

Jednak w związku z rosnącym naciskiem na więcej cyfrowych pokazów możliwe jest, że wydarzenia publiczne staną się całkowicie przestarzałe, co oznacza mniej okazji do praktycznych wrażeń i wywiadów z twórcami.

Oznacza to, że wydawcy mogą mieć znacznie ściślejszą kontrolę nad informacjami o grze, co nie jest dobre dla nikogo poza nimi.

Gamescom 2022 odbędzie się w Kolonii w Niemczech w dniach 23-28 sierpnia. Odbędzie się również cyfrowe wydarzenie, którego gospodarzem będzie Geoff Keighley z The Game Awards, o nazwie ONL (Opening Night Live).

Wyślij e-mail na adres gamecentral@metro.co.uk, zostaw komentarz poniżej i Śledź nas na Twitterze.

WIĘCEJ : Branża gier desperacko potrzebuje z powrotem E3, a ten rok to udowadnia – funkcja czytelnika

WIĘCEJ: Sony ujawnia nowe zestawy słuchawkowe i monitory, ale wciąż nie ma oznak nowego stanu gry

WIĘCEJ: Czerwiec Nintendo Direct potwierdzony… i chodzi o Xenoblade Chronicles 3

Śledź Metro Gaming na Świergot i napisz do nas na gamecentral@metro.co.uk

Aby łatwiej przesyłać listy ze skrzynki odbiorczej i funkcje czytnika, bez konieczności wysyłania wiadomości e-mail, wystarczy skorzystać z naszej strony Prześlij materiały tutaj.

Więcej takich historii znajdziesz na naszej stronie o grach.

Źródło : https://metro.co.uk/2022/06/22/sony-nintendo-activision-and-2k-are-all-skipping-gamescom-2022-16871054/