Riot Games przejmuje Wargaming Sydney


Co to oznacza dla świata gier?

Może to nie być nowość dla posiadaczy kont League of Legends, ale twórcy gier Riot Games niedawno przejęli Wargaming Sydney. Jednak możesz nie znać jego wpływu na społeczność graczy. W tym artykule omówimy konsekwencje tego niedawnego przejęcia.

Czym jest Wargaming Sydney?

Dla niewtajemniczonych Wargaming Sydney jest filią firmy Wargaming w Sydney. Ten ostatni tworzy wszystkie gry World of War (World of Tanks, World of Warships itp.). Później kupili Bigworld Technology, silnik (i studio deweloperskie), który tworzy i utrzymuje ogromne światy gier.

Została założona w 2002 roku przez Johna De Margheriti. Jest już używany w kilku grach, w szczególności we wspomnianym World of Tanks i Warships. W 2012 roku Wargaming kupił silnik i jego twórców i nadal go wspierał. Studio zostało przemianowane na Wargaming Sydney, a technologia zachowała swoją nazwę.

Pracowali nad kilkoma projektami (nawet niektórymi tajnymi!). Są również zaangażowani w dostarczanie wysokiej jakości produktów, niezależnie od tego, czy są to gry, dodatki, porty, czy nawet tylko prototypy.

Po przejęciu Wargaming Sydney

Riot zmieni nazwę działu deweloperskiego studia na Riot Sydney, podczas gdy strona wydawnicza zachowa nazwę Wargaming. Zespół ze zmienioną nazwą pomoże w tworzeniu obecnych i przyszłych gier Riot, zwłaszcza z technologią Bigworld.

Pomoże to również rozprzestrzenić się gier Riot na konsole. Nowa akwizycja ma doświadczenie w ich przenoszeniu i tworzeniu dodatków. Poza tym mają spore doświadczenie w tworzeniu gier MMO i gier na żywo. Jest to bezcenne dla produktów Riot i to (gry z obsługą na żywo) jest obecnie trendem w grach.

Co zaskakujące, Riot nie nabył tego studia w Sydney, aby wykorzystać technologię Bigworld w swoim długo wyczekiwanym nowym MMO. Wszystko w tej grze jest bardzo niepewne i zauważono, że może nie zostać wydana. Technologia ta jest powszechnie używanym silnikiem w kilku grach MMO. Szokujące jest to, że Riot nie pomyślał o użyciu go w swojej grze. Przynajmniej nie powiedzieli wyraźnie, że to zrobią.

Wpływ na społeczność graczy

Z nowym zespołem na pokładzie spodziewaj się większej liczby portów konsolowych lub wersji gier mobilnych. Oczywiście nadal będą utrzymywać League of Legends i Valorant. To ich flagowe i najbardziej dochodowe gry, a nowy nabytek pomoże im je ulepszyć.

Ponadto, mając za pasem technologię Bigworld, spodziewaj się usprawnienia serwera i lepszych połączeń. Silnik posiada Światowy Rekord Guinnessa dla większości graczy online jednocześnie na jednym serwerze MMO. W listopadzie 2011 r. pobili swój stary rekord 91 tys. graczy, ponieważ World of Tanks ma 250 000 jednoczesnych graczy.

Czyni to poprzez równoważenie obciążenia serwera za pomocą kilku małych aplikacji komórkowych na jednym serwerze w celu rozłożenia obciążenia. Pozwala to większej liczbie użytkowników na jednoczesne istnienie w tym samym świecie gry.

Każda przyszła gra, którą Riot opracuje, może mieć te zasoby do swojej dyspozycji. To zapewnia lepszą łączność, porty konsoli i ogólnie lepsze wrażenia z gry wieloosobowej. Mogliśmy również otrzymać gry lub tryby z więcej niż dwoma zespołami po 5, jak zwykle. Może to być 10 na 10, a nawet battle royale (choć popularność gatunku nieco spadła).

Akwizycja jest korzystna dla obu firm. Riot zdobywa wiedzę na temat gier MMO, a zespół Riot Sydney może popracować nad czymś, co nieco wykracza poza ich strefę komfortu. To najlepszy sposób na przełamanie granic i stworzenie czegoś nowego.

Świetlana przyszłość

Według różnych artykułów obie firmy są zadowolone z przejęcia i cieszą się na współpracę. To dobrze wróży każdemu przyszłemu projektowi, a biorąc pod uwagę osiągnięcia Riot, są przygotowani do tworzenia jeszcze lepszych gier.

W przeciwieństwie do innych niedawnych (i kontrowersyjnych) fuzji, ta ma przynieść korzyści zarówno firmie, jak i graczom. Wszyscy czekamy na lepsze wrażenia dla posiadaczy kont LoL i jeszcze lepsze przyszłe gry.

Miejmy nadzieję, że z powodu tego przejęcia nie wybuchną żadne zamieszki, chociaż narzekający wkrótce znajdą coś, na co można się przyczepić. Mimo to możemy się spodziewać, że w przyszłości Riot wyjdzie z wielkich rzeczy. Dopiero czas pokaże, czy spełnią te oczekiwania.

Niezależnie od tego, czy grasz w League of Legends (na PC lub urządzeniu mobilnym), Valorant, czy w oba, ciesz się i graj dalej!Źródło : https://www.geeksultd.com/2022/10/riot-games-acquires-wargaming-sydney/