Riot Games przejmuje Wargaming Sydney Studio


Logo Riot Games

Kluczowe punkty:

  • Amerykański producent gier wideo, Riot Games, potwierdził, że przejął studio Wargaming w Sydney
  • Ten ruch umożliwi popularnemu deweloperowi gier przyspieszenie rozwoju na żywo w Australii
  • Najnowsza australijska operacja Riot pomoże w rozwoju Valorant, League of Legends i innych technologii w sferze gier.

Riot Games, twórcy League of Legends, ogłosili w zeszły wtorek przejęcie Wargaming Sydney. Studio będzie od dziś nosiło nazwę Riot Sydney. Studio ma reputację „światowej potęgi rozwoju” i nieskazitelną historię produkcji jednych z najpopularniejszych tytułów gier na świecie. Ponadto studio odegrało również kluczową rolę w tworzeniu prototypów nowych funkcji gier, portów konsoli i dodatków.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: 36 Najpopularniejsze terminy związane z grami, które powinieneś dodać do swojego żargonu gracza

Szum wokół studia Wargaming Sydney

Studio powstało w 2002 roku i wtedy znane było jako BigWorld Technology. Z biegiem czasu zyskał ogromną popularność po stworzeniu zestawu narzędzi BigWorld, który jest używany w ponad 30 grach online i MMO.

W 2012 roku Wargaming przystąpił do walki i przejął BigWorldTechnology. Wkrótce po przejęciu studia Wargaming zaczął koncentrować się na ulepszaniu wojskowych gier MMO firmy, w tym World of Warships, World of Tanks i World of Warplanes.

Gdy Riot Games zakończy akwizycję, nazwa studia zostanie zmieniona na Riot Sydney. Studio będzie nadal wspierać rozwój zespołów technicznych Riot, Valorant i League of Legends.

Marc Merrill, współzałożyciel i prezes Riot Games, powiedział, że firma jest podekscytowana dołączeniem do utalentowanych zespołów i programistów Riot. Powiedział, że ludzie, którzy mieli szczęście pracować z Wargaming Sydney w przeszłości, są nie tylko pewni technologii, którą stworzyli w ciągu ostatnich kilku lat, ale także zespołu, który ją zbudował. Stwierdził dalej, że Naresh Hirani, szef rozwoju, Riot Sydney i inne zespoły programistów w studiu mają za sobą bogatą historię współpracy. Powiedział również, że to posunięcie uzupełni zdolność Riot do zapewniania graczom wartości, a zespół Riot jest podekscytowany współpracą z całym zespołem.

Więcej od Riot na temat przejęcia

Według Riot studio jest jednym z największych studiów deweloperskich w Australii. Riot nie ujawnił liczby pracowników, chociaż Wargaming Sydney dołączyło do australijskiego stowarzyszenia Interactive Games and Entertainment Association w 2019 roku i podobno było „domem dla około 100 twórców Riot”.

Stanowi skromną część siły roboczej Wargaming, która według LinkedIn zatrudnia łącznie ponad 5500 osób zatrudnionych w prawie tuzinie studiów na całym świecie. Jest to jednak godne uwagi przejęcie dla Riot, który oprócz utrzymywania i rozwijania nie tylko jednej, ale dwóch ważnych gier na żywo, pracuje również nad innymi projektami.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: Netflix wchodzi na rynek gier: wszystko, co musisz wiedzieć

Kontynuuj czytanie iTMunch, aby uzyskać najnowsze aktualizacje z branży gier!

Źródło obrazu funkcji: Gry o zamieszkach



Źródło : https://itmunch.com/riot-games-acquires-wargaming-sydney-studio/