Riot Games przejmuje studio deweloperskie „World Of Tanks” w Sydney


Riot Games ogłosiło, że zakończyło przejęcie Wargaming Studios z siedzibą w Sydney i zmieni nazwę firmy na Riot Sydney.

Wargaming jest najbardziej znany ze swojego doświadczenia w tworzeniu narzędzi do tworzenia gier nowej generacji, a także gier AAA oraz projektów badawczo-rozwojowych. Działa również na prototypach nowych funkcji gier, a także na portach konsoli i dodatkach.

Mówiąc o przejęciu, Marc Merrill, współzałożyciel i prezes ds. gier w Riot, powiedział: „Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy wprowadzić tych utalentowanych programistów i zespoły do ​​Riot”, po czym kontynuował, że „Rioterzy, którzy mieli okazję pracować z członkami zespołu z Sydney są pewni nie tylko technologii, którą zbudowali przez lata, ale, co ważniejsze, ludzi, którzy ją zbudowali”.

Merrill powiedział, że Naresh Hirani, szef rozwoju w Riot Sydney, oraz zespoły programistów w studiu mają „długą historię” pracy w sposób, który będzie komplementować sposób, w jaki Riot działa jako studio, a także jego „zdolność do dostarczania wartości nasi gracze”, mówiąc, że firma „naprawdę nie może się doczekać współpracy z nimi”.

Świat czołgów. Źródło: Wargaming

Riot Sydney będzie pracować nad League of Legends, Valorant i integruje się z zespołami technicznymi w Riot. Studio przyczyni się również do organizacji studiów deweloperskich Riot.

Wargaming – obecnie Riot Sydney – jest jednym z największych studiów deweloperskich w Australii i pracowało m.in Świat czołgów, World of Warships i więcej tytułów na konsole i PC. Wargaming zachowa własność Bigworld Technology (która dołączyła do studia w 2012 roku) dla swoich produktów, podczas gdy zespół programistów dołączy do Riot Sydney. Istniejący zespół wydawców pozostanie częścią Wargaming.

Mówiąc o przejęciu, Hirani powiedział: „Bycie częścią Wargaming było dla nas fenomenalną podróżą w ciągu ostatnich 10 lat i pomogło naszemu studio rozwijać się i prosperować”. Kontynuował: „Wiem, że mówię w imieniu całego zespołu, kiedy mówię, jak bardzo cieszymy się, że możemy zostać częścią Riot i pomóc dostarczać niesamowite wrażenia graczom”.

W innych wiadomościach o grach David Grivel, reżyser nadchodzącej gry Odłamek komórki remake, opuścił Ubisoft po 11 latach pracy w firmie.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6360aee0dcca4b05aeea761b3ba53a41&url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fnews%2Fgaming-news%2Friot-games-acquires-world-of-tanks-developers-sydney-studio-3330159&c=786192091884720480&mkt=fr-fr