Regulamin „Nowy Świat” oferuje Marsjanom serwery gier


Nowo wydany tytuł Amazon Game Studios Nowy Świat ma bardzo ciekawe warunki.

Jak zauważono w tym poście na Reddicie, sekcja 5.1 warunków użytkowania Amazon Games wskazuje, kto może grać w gry firm, niezależnie od tego, czy są to ludzie, obcy, robot, małpa lub inne.

„Aby przystąpić do tej umowy i korzystać z gier, musisz być żywym człowiekiem (np. nie korporacją, organizacją, sztuczną inteligencją (dobrą lub złą), istotą pozaziemską, świadomym ssakiem naczelnym niebędącym człowiekiem itp.)” — napisano w umowie.

Nowy Świat. Źródło: Amazon Game Studios, Double Helix Games

„Jednak to ograniczenie nie będzie miało zastosowania w przypadku wystąpienia szeroko zakrojonego pozaziemskiego, robota, małpy lub podobnego przejęcia planety Ziemia, w którym to przypadku witamy naszego obcego, robota, małpę lub innego zwierzchnika, stosownie do przypadku, ( takie strony, „Ich Eminencje”) w celu grania w nasze Gry, a Ich Eminencje będą podlegać warunkom niniejszej umowy”.

Gdyby to nie było wystarczająco dziwne, umowa określa nawet, co by się stało, gdyby tak wrogie przejęcie Ziemi oznaczało, że ludzie musieliby migrować na Marsa, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy chcesz uruchomić MMO, prawda?

„Dołożymy uzasadnionych komercyjnie starań”, mówi Amazon, „a) rozszerzyć lokalizacje, w których gry są dostępne i znieść obowiązujące ograniczenia zgodnie z sekcją 5.2 poniżej oraz (b) włączyć lokalne serwery gier tak szybko, jak to możliwe, z zastrzeżeniem w każdym przypadku dostępności niezbędnej logistyki międzyplanetarnej, narzędzi, zrównoważonych systemów podtrzymywania życia, systemów odchylania asteroid, lokalnych sklepów lub usług dystrybucyjnych oraz rządów prawa, które mogą być zapewniane przez nasze podmioty stowarzyszone, naszych dostawców zewnętrznych, istoty niebieskie lub rządowe czy organizacje pozarządowe.”

Gdyby tego było mało dziwnych wiadomości na temat Nowy Świat, gracze dowiedzieli się, że nie możesz nazwać swojej postaci imieniem Jeffa Bezosa lub samego Amazona, chociaż ktoś uciekł z Beff Jezosem.

W mniej dziwnych wiadomościach Świat czołgów oferuje nowo zarejestrowanym graczom tydzień dostępu do konta premium i więcej do końca roku.

Source : https://www.nme.com/news/gaming-news/new-world-terms-and-conditions-offer-game-servers-to-martians-3060602