Jak grać w World of Warplanes – recenzja porównująca z War Thunder | Auto Evolution

I rage-quit playing War Thunder and tried World of Warplanes instead – Here’s how it went

Dzisiaj odkopujemy kryptę i przyglądamy się odpowiedzi arcy-rywala Gaijina, Wargaming Group Limited (wargaming.net), na część lotniczą War Thunder, World of Warplanes.

Nie, nie World of Tanks ani World of Warships, dwie bardziej popularne gry z serii „World of X”, ale jest to dużo mniej pamiętany i praktycznie zapomniany młodszy brat skupiony na lotnictwie, który konsekwentnie jest usuwany z rodzinnego portretu w każde Boże Narodzenie.

Co to jest World of Warplanes?

Zapowiedziany na konwencji E3 w 2011 roku i wydany na całym świecie w listopadzie 2013 roku, World of Warplanes udostępnił datę premiery w ciągu dwóch miesięcy od War Thunder.

Korzystając z podobnej konfiguracji drzewa technologicznego jak w War Thunder z poziomu I, zaczynającego się mniej więcej na początku lat 30. połączone europejskie drzewo technologiczne nie do końca pasuje do War Thunder pod względem skali.

Wygląd i grafika World of Warplanes

Ale po uruchomieniu WoWP po ​​raz pierwszy od lat, wydaje się, że przynajmniej graficznie gra walki powietrznej Wargaming wygodnie pozostaje w tyle za War Thunder. Z bardziej rozmytymi, mniej zdefiniowanymi teksturami i ogólnie ziarnistym odczuciem podczas rozgrywki, to tak, jakby ktoś wziął rundę War Thunder i przepuścił ją przez jeden z tych modów, które sprawiają, że w gry można grać na komputerach z ziemniakami.

Rozgrywka w World of Warplanes

Jeśli chodzi o rozgrywkę, jest to prawdziwa mieszana torba. Wspomniana powyżej słaba grafika w porównaniu z War Thunder z pewnością nie pomogła zdecydowanie powolnemu i niejasnemu sterowaniu lotem, bez względu na to, jaki samolot wybrałem. Zrzucanie bomb i rakiet za pomocą Ił-2 Sturmovik też nie było takie wspaniałe.

Samoloty w World of Warplanes

Przynajmniej spośród niewielkiej próbki, którą otrzymałem od około siedmiu lub ośmiu prostych meczów, łatwo było mi przypomnieć sobie, dlaczego odinstalowałem World of Warplanes z mojego komputera x wiele lat temu. Aha, i jeśli myślisz, że zamierzasz przemknąć obok drapieżnej ekonomii Gaijina w grze, World of Warplanes używa prawie dokładnie tego samego modelu do swojej walki powietrznej.

Czy warto grać w World of Warplanes?

Wydaje się niemal, że World of Warplanes mogło mieć kiedyś wielkie ambicje dziesięć lat temu. Ale kiedy War Thunder powoli, ale konsekwentnie gromadził podniebny repertuar, z którym nikt inny nie mógł się równać, Wargaming musiał pomyśleć, że najlepiej będzie nadać priorytet walce okrętów wojennych i czołgów. Trzeba przyznać, że jest to formuła, która wydaje się działać dla twórców gier z Cypru.

Cholera, nie, nawet blisko. Ale World of Tanks i World of Warships mogą być. Jeśli chodzi w szczególności o samoloty, w 999,99 przypadkach na tysiąc lepiej ci będzie z DCS World Steam Edition. Po prostu uwierz nam na słowo, kiedy ci powiemy.

Źródło: Auto Evolution.