Podpisano Memorandum of Understanding pomiędzy UCLan Cyprus i Wargaming, KNEWS


Memorandum of Understanding zostało podpisane pomiędzy UCLan Cyprus i Wargaming w siedzibie UCLan Cyprus w dniu 31st października.

Ogólnym celem niniejszego Memorandum jest zapewnienie ram współpracy między UCLan Cyprus i Wargaming w obszarach nauczania, badań i praktycznego doświadczenia. W związku z tym obie organizacje łączą siły i postanawiają współpracować w obszarach wspólnego zainteresowania, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji w tworzeniu gier, informatyce i inżynierii oprogramowania. Protokół ustaleń rozwinie wspólne działania związane ze stażami studenckimi, współorganizacją wydarzeń, tworzeniem wspólnych propozycji badawczych itp.

W imieniu Brytyjskiego Uniwersytetu Cypryjskiego Memorandum podpisała profesor Irene Polycarpou, rektor UCLan Cyprus, a w imieniu Wargaming – dyrektor ds. rozwoju biznesu Wargaming, pan Nick Katselapov.

W związku z współpracą pan Katselapov stwierdził:

Z dumą ogłaszamy nasze partnerstwo z UCLan Cyprus” – powiedział Nick Katselapov, Chief Business Development Officer, Wargaming. „W Wargaming kierujemy się filozofią, która pomaga wypełnić lukę między środowiskiem akademickim a przemysłem i chętnie dzielimy się naszym bogatym doświadczeniem z wschodzącymi ekspertami z branży. To ważny krok w kształtowaniu przyszłości tworzenia gier na Cyprze, naszej ukochanej wyspie, a przed nami jeszcze wiele innych!”

Prof. Irene Polycarpou podkreśliła również znaczenie tej współpracy:

Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani podpisaniem tego protokołu ustaleń, który wskazuje jedynie na początek długoterminowej współpracy między UCLan Cyprus i Wargaming. Partnerstwo zbudowane na mocnych fundamentach, które obie organizacje rozwinęły w ciągu ostatnich kilku lat, poprzez wspólne działania mające na celu edukowanie przyszłego pokolenia twórców gier i nie tylko. W ramach swojej strategii, UCLan Cyprus ma silne zaangażowanie w kultywowanie kultury wyjątkowych partnerstw z branżą, w celu ułatwienia najnowocześniejszych badań, a także zwiększenia doświadczenia edukacyjnego swoich uczniów, wiedzy i umiejętności opartych na przemyśle oraz przyszłych szans na zatrudnienie.

Dr Louis Nisiotis, kierownik kursu programu BSc (z wyróżnieniem) Computing, również skomentował:

„Ustanowienie tego strategicznego partnerstwa przyczynia się do naszych ciągłych wysiłków na rzecz łączenia naszych studentów z branżą, kształtowania programu nauczania oraz doskonalenia naszych praktyk nauczania i uczenia się. Zapewnia również trafność i aktualność specjalistycznych modułów do tworzenia gier na kursie BSc Computing, pomagając przygotować naszych studentów do udanej kariery w branży gier i nie tylko”.

Gry wojenne:

Wargaming to wielokrotnie nagradzany twórca i wydawca gier online z siedzibą w Nikozji na Cyprze. Działając od 1998 roku, Wargaming stał się jednym z liderów branży gier z 16 biurami na całym świecie, w tym studiami w Chicago, Pradze, Szanghaju, Tokio, Wilnie i Belgradzie. 200 milionów graczy korzysta z tytułów Wargaming na wszystkich głównych platformach gier. Do naszych flagowych produktów należą darmowe hity World of Tanks, World of Warships i World of Tanks Blitz.

Oficjalna strona internetowa: wargaming.com

UCLan Cypr

UCLan Cyprus to pierwszy kampus filialny Uniwersytetu Central Lancashire i jednocześnie w pełni licencjonowany uniwersytet na Cyprze. Unikalny i innowacyjny model cypryjskiego i brytyjskiego uniwersyteckiego doświadczenia edukacyjnego, akredytowanych odpowiednio przez brytyjską Agencję Zapewnienia Jakości i Cypryjską Agencję Zapewniania Jakości i Akredytacji w Szkolnictwie Wyższym (CYQAA). Ukończenie studiów na UCLan Cyprus będzie skutkowało podwójnym dyplomem na dwóch uniwersytetach, UCLan UK i UCLan Cyprus, uznawanymi nie tylko na Cyprze i w Wielkiej Brytanii, ale także w całej Europie i poza nią.

Oficjalna strona internetowa: uclancyprus.ac.cyŹródło : https://knews.kathimerini.com.cy/en/business/a-memorandum-of-understanding-was-signed-between-uclan-cyprus-and-wargaming