PlayStation Sony może wkrótce wydać więcej fantastycznych gier mobilnych!


Sony ponownie wkracza na rynek gier mobilnych dzięki dedykowanemu oddziałowi Mobile oraz niedawnemu przejęciu Savage Game Studios (SGS).

Ratchet & Clank: BTN i spin-off Little Big Planet Run Sackboy! Biegać! to tylko dwa przykłady właściwości PlayStation, które pojawiły się już na urządzeniach mobilnych. Wygląda na to, że firma realizuje obietnice dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment (SIE) Jima Ryana z 2021 r. dotyczące powrotu na rynek.

Zawarto umowy z Savage Games Studio (SGS), twórcą gier mobilnych, w skład którego wchodzi wielu weteranów branży z Rovio (Angry Birds) i Wargaming (World of Tanks).

Opracowywanie gier mobilnych opartych na obecnych i przyszłych markach Sony jest obowiązkiem firmy SGS i pozostałych członków nowego działu mobilnego PlayStation Studios.

Chociaż żadne licencje nie zostały oficjalnie potwierdzone dla nadchodzących projektów mobilnych, logiczne jest założenie, że zapewnią one popularność kilku seriom i innym niedawnym wydaniom AAA, takim jak Horizon i Spider-Man.

PlayStation Sony może wkrótce wydać więcej fantastycznych gier mobilnych!

Dział Mobile będzie jednak działał niezależnie od tworzenia gier na konsole, o ile wiemy – a przynajmniej tak, jak poinformowała nas Sony.

Oznacza to, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, gry należące do PlayStation, które w końcu zobaczymy na Androidzie i iOS, nie będą wykorzystywać zasobów od zespołów konsolowych. Nie ma więc powodu do obaw, że mobilny spin-off może negatywnie wpłynąć na grę, której możesz się spodziewać na konsolach (lub ludzi, którzy ją tworzą). W grę wchodzą dwa bardzo odrębne działy.

Studio tworzy obecnie „mobilną grę akcji na żywo” opartą na licencji AAA, jednak ani Sony, ani SGS nie sprecyzowały, nad czym dokładnie trwają prace. Wystarczy poczekać i zobaczyć, z kim jest powiązany i jak działa.Źródło : https://gadgetgrapevine.com/sonys-playstation-could-soon-release-more-fantastic-mobile-games/