CEO CreatorDB z Tajwanu na liście Forbes 30 Under 30 in Asia

Amerykanin mieszkający na Tajwanie znalazł się na liście Forbes 30 Under 30 in Asia

Clayton Jacobs, 25-letni CEO i założyciel CreatorDB, stał się pierwszym obcokrajowcem mieszkającym na Tajwanie, który znalazł się na liście Forbes 30 Under 30 in Asia. Jacobs opuścił Chiny z powodu zbyt restrykcyjnych przepisów dotyczących zagranicznej własności firm. Wśród nagrodzonych jest 300 „młodych przedsiębiorców, liderów i pionierów” z całego regionu Azji i Pacyfiku w wieku poniżej 30 lat.

Jak Clayton Jacobs założył CreatorDB?

Jacobs, który pochodzi z Chicago, powiedział, że w wieku 18 lat był najmłodszym kierownikiem programu w Microsoft. Pracował w ReadWrite, który otworzył oddział w Tajpej, zanim dołączył do grupy venture capital powiązanej z Uniwersytetem Tsinghua. W 2018 roku przyjechał na Tajwan, aby pracować jako product manager w startupie ULSee zajmującym się wizją komputerową, gdzie pracował jako product manager. Jacobs powiedział, że założył CreatorDB, widząc potrzebę podejścia do marketingu influencerów z perspektywy ilościowej, obserwując, jak niektóre firmy jego przyjaciół wydają pieniądze na influencerów „bez inteligentnego procesu decyzyjnego”. Według Jacobsa, CreatorDB osiągnął roczny przychód w wysokości ponad 123 milionów dolarów tajwańskich (4 miliony dolarów amerykańskich) i obecnie zatrudnia ponad 30 pełnoetatowych pracowników.

Dlaczego Clayton Jacobs przeniósł się na Tajwan?

Zapytany, dlaczego wyjechał z Chin na Tajwan, Jacobs powiedział, że Chiny mają dość restrykcyjne przepisy dotyczące zagranicznej własności chińskich firm. Na przykład żaden obcokrajowiec nie może posiadać więcej niż 50% udziałów w firmie, podczas gdy Tajwan nie ma takiego ograniczenia. Jacobs powiedział, że chociaż przeniósł się na Tajwan, aby objąć stanowisko kierownika produktu i nie założył od razu firmy, wiedział, że „z biegiem czasu chciałem zostać założycielem, więc wydawało mi się, że lepiej zająć sobie długoterminową pozycję w Tajwanie.”

Jakie są plany Claytona Jacobsa na przyszłość?

Oprócz pracy ze swoim startupem Jacobs mówi, że na początku 2024 roku zamierza opublikować książkę na temat ekonomii twórców.

Kto jeszcze znalazł się na liście Forbes 30 Under 30 Asia z Tajwanu?

Inni wybitni młodzi profesjonaliści z Tajwanu, którzy znaleźli się na liście Forbes 30 Under 30 Asia to Candace Chen z Fluv; trio Chan Yu-An, Lin Yu-Fan i Wu YuChuan z Heptabase; Alice Li z Rosetta.ai; oraz założyciele Storipress Chang Yu-Sheng, Alex Pan i David Peng.

„Tajwan ma znaczący potencjał dla startupów i był zdeklarowanym orędownikiem „bogatych możliwości dla zagranicznych talentów” tego kraju. Uważa swój sukces z CreatorDB za „świetny przykład kwitnącego ekosystemu startupów na Tajwanie”.

Źródło: Taiwan News.