Order of Meta podnosi 1,5 miliona dolarów na mobilną strzelankę


Dołącz do liderów gier online na GamesBeat Summit Next, który odbędzie się w dniach 9-10 listopada. Dowiedz się więcej o tym, co będzie dalej.


Firma Order of Meta z Helsinek zebrała 1,5 miliona dolarów od Play Ventures i innych na mobilną strzelankę.

Firma została założona w ubiegłym roku przez byłych założycieli Panzerdog i absolwentów Wargaming. Rundę poprowadził Play Ventures z udziałem inwestorów Initial Capital i współzałożyciela Unity Davida Helgasona.

Studio stara się znaleźć nowe sposoby łączenia znanych gatunków akcji ze świeżymi nowymi metagrami, zaczynając od strzelanek. Oczekuje się, że pierwsza wersja beta ich tytułu zostanie wydana w 2022 roku, powiedział prezes Alexy Sazonov w wywiadzie dla GamesBeat. Nacisk kładziony jest na znajomą mechanikę i unikalne wrażenia z rozgrywki codziennie dla średniej i hardkorowej publiczności.

Order of Meta jest prowadzony przez założycieli po raz drugi Alexey Sazonov i Sergey Kozyakov. W 2016 roku założyli studio gier mobilnych Panzerdog, w którym opracowali i opublikowali Tacticool, strzelankę z widokiem z góry, która ma ponad 20 milionów pobrań. Studio zostało później przejęte przez rosyjski Mail.ru w 2019 roku.

Seminarium internetowe

Trzech najlepszych profesjonalistów od inwestycji opowiada o tym, czego potrzeba, aby sfinansować swoją grę wideo.

Oglądaj na żądanie

Sazonov i Kozyakov łączą teraz siły z Aleksiejem Kuzinem, dyrektorem ds. technologii, który wcześniej kierował zespołem ds. silników PC World of Tanks w Wargaming.

Powyżej: Order of Meta ma siedzibę w Helsinkach.

Źródło obrazu: Zakon Meta

Sazonov opowiada: „Po 4 latach w Panzerdog potrzebowaliśmy długiej przerwy, aby się naładować i zainspirować. Połączyliśmy się ponownie z Alexeyem Kuzinem, zaczęliśmy wymieniać pomysły i zdaliśmy sobie sprawę, że dzielimy tę samą wizję rozpoczęcia nowego, innowacyjnego porządku świata w grach. Metagra powinna ujawnić nową erę naszych gier.”

Harri Manninen, partner założyciel Play Ventures, powiedział w oświadczeniu: „Byliśmy pod wrażeniem doświadczenia i umiejętności zespołu jako drugich założycieli i jesteśmy bardzo podekscytowani ich wizją stworzenia nowego rodzaju długoterminowego doświadczenia w metagame poprzez połączenie najlepsze elementy zarówno strzelanki, jak i projektowania metagry RPG/MMO.”

Firma przyjmuje rozproszoną obecność w Helsinkach w Finlandii, gdzie znajdują się Sazonov i Kozyakov oraz w Kaliningradzie w Rosji. Zatrudnia 15 pracowników.

„Helsinki to niewątpliwie lokalizacja nr 1 pod względem tworzenia gier w Europie i pozwala nam przyciągać i zatrudniać światowej klasy talenty inżynieryjne i programistyczne zarówno z Finlandii, jak i Europy Wschodniej” – powiedział Sazonov. „Ustanawiamy nowy porządek – od tego, jak budujemy nasze zespoły graczy, po metagrę”.

Inspiracje pochodzą z gier na PC/konsoli, takich jak Escape From Tarkov, Warframe, Destiny i Eve Online. Chodzi o to, aby przenieść tego rodzaju doświadczenia na urządzenia mobilne i dodać „trochę tajemniczego sosu” – powiedział Sazonov.

Zespół dużo myśli również o meta-grze (jak można wywnioskować z jej nazwy), w której gracze będą mieli różne rzeczy do zrobienia poza angażowaniem się w podstawową rozgrywkę. Zobaczysz takie rzeczy, jak zarządzanie zapasami i inne funkcje.

Sazonov powiedział, że nie jest łatwo założyć nowe studio, ale przy większej liczbie funduszy venture capital łatwiej niż w przeszłości zebrać pieniądze. Zespół prawdopodobnie będzie preferował fizyczną obecność, ale podczas pandemii musiał dostosować się do różnych stylów pracy. Firma zatrudnia.

GryBeat

Credo GamesBeat dotyczące branży gier brzmi „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jakie znaczenie mają dla Ciebie wiadomości — nie tylko jako osoba podejmująca decyzje w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się nią.

Jak to zrobisz? Członkostwo obejmuje dostęp do:

  • Newslettery, takie jak DeanBeat
  • Wspaniali, edukacyjni i zabawni mówcy na naszych wydarzeniach
  • Możliwości nawiązywania kontaktów
  • Wywiady tylko dla członków specjalnych, czaty i wydarzenia „otwartego biura” z personelem GamesBeat
  • Rozmawianie z członkami społeczności, personelem GamesBeat i innymi gośćmi na naszym Discord
  • A może nawet fajna nagroda lub dwie
  • Wprowadzenia do stron o podobnych poglądach

Zostań członkiemSource : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=2E3D136632DF4B5B85817958A1085261&url=https%3A%2F%2Fventurebeat.com%2F2021%2F10%2F15%2Forder-of-meta-raises-1-5m-for-mobile-shooter-game%2F&c=1303614527385875968&mkt=fr-fr