NSW w końcu wesprze gry wideo z 10-procentową ulgą podatkową


Rząd Nowej Południowej Walii – po latach pozostawania w tyle za rywalizującymi państwami – ogłosił późnym poniedziałkowym rankiem, że tworzenie gier wideo będzie w końcu dostępne za 10-procentową ulgą podatkową.

Ładowanie...

Błąd ładowania

W komunikacie stanowego ministra sztuki oraz ministra pracy, inwestycji, turystyki i zachodniego Sydney zapowiedziano, że dotychczasowy 10-procentowy rabat za efekty cyfrowe i wizualne, dostępny obecnie dla przemysłu filmowego, zostanie rozszerzony na sektor gier wideo od 1 października.

Być może nieco pompatycznie, w komunikacie stwierdza się, że NSW stanie się „wiodącym miejscem dla projektantów, twórców i innowatorów gier cyfrowych”. Dzieje się tak pomimo tego, że inne stany już oferują rabaty na produkcję gier wideo lub większe dotacje i finansowanie produkcji.

Wiadomość ta jest jednak mile widziana dla wielu deweloperów z Sydney i od dawna spóźniona dla sektora. Wydawcy z Sydney, Blowfish Studios, powiedzieli w komunikacie, że „oznacza to, że możemy zatrudniać więcej twórców i programistów, aby pomóc nam tworzyć nasze gry cieszące się międzynarodowym uznaniem”.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wkrótce ujawnimy publiczności naszą następną grę”, powiedział dyrektor zarządzający i współzałożyciel Blowfish, Ben Lee.

Pomimo tego, że nie ma takiego samego dostępu do grantów jak inne stany, Sydney nie brakuje własnych studiów i programistów, którzy na tym skorzystają. Przykłady obejmują Black Matter z siedzibą w Sydney, odpowiedzialny za strzelankę z II wojny światowej Piekło niech się uwolni, czy Wargaming Sydney, australijska baza firmy najbardziej znanej ze swoich Świat czołgów Gry. Wraz z wieloma niezależnymi programistami z całego stanu, MicroProse ma również siedzibę w dolinie Hunter Valley, a SMG Studio niedawno przekroczyło 500 000 sprzedaży swojej gry towarzyskiej na kanapie Wyprowadzać się. Ubisoft rozszerza również lokalnie bazę swoich studiów, aby objąć większą liczbę programistów, i istnieje wiele prac związanych z grami, zarówno w lokalnym przemyśle filmowym, jak i innych formach rozwoju.

„Ta zachęta pomoże stworzyć miejsca pracy w NSW i zwiększyć potencjał eksportowy w tej szybko rozwijającej się dziedzinie, która jest wyceniana na ponad 250 miliardów dolarów na całym świecie” – powiedział minister Ayres, dodając, że umiejętności i inwestycje w lokalne gry pomogłyby innym branżom, w tym obronie. , przestrzeń, zdrowie i robotyka.

Jeden z lokalnych wydawców gier wideo z siedzibą w Australii, Koch Media, dodał, że rabat może zachęcić do większych inwestycji i ekspansji studia w NSW.

„Ten rabat nie tylko pozwoli istniejącym firmom z NSW na dalszy rozwój ich działalności, ale także zapewni platformę dla zagranicznych studiów i inwestorów, aby mogli rozważyć NSW jako miejsce docelowe” – powiedział Roger Clarke, dyrektor zarządzający Koch Media.Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6D0D7200AC164F189A8E8E21DDF8A6DD&url=https%3A%2F%2Fwww.msn.com%2Fen-au%2Fnews%2Ftechandscience%2Fnsw-will-finally-support-video-games-with-a-10-percent-tax-rebate%2Far-AAORBoC&c=5522551664749754607&mkt=fr-fr