Nowy sezon w grze „World of Tanks” inspirowany D-Day. Odpal silniki i wyrusz na Normandię!

Dla wszystkich, którzy kiedykolwiek widzieli zdjęcia inwazji na D-Day, jeden pojazd jest zauważalnie afektowany prawie na wszystkich: czołgi. Niewiele czołgów wylądowało na plażach Normandii 6 czerwca 1944 r., ale nie było to spowodowane decyzją o ich zatrzymaniu. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowały dokonać desantu na plażach, ale spotkały się z tragicznymi konsekwencjami – 29 amerykańskich czołgów desantowych „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało straconych w wyniku burzliwego morza.

Kampania D-Day w grze World of Tanks

Teraz uwielbiana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną D-Day do 4 lipca, która rzuca graczy w alternatywną historię Operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów zaginionych w rzeczywistej inwazji, ale tak się czuje zamiast tego, gdy lądujesz na silnie opanowanej, mocno zaminowanej plaży Omaha pod ogniem dla pierwszego rozdziału kampanii.

Bunkry nadbrzeżne atakują, gdy suniesz w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników jest czasami nadmiernie agresywna, dlatego priorytetem jest osłona i kamuflaż ponad klejenie się do swoich kolegów z czołgów. Brytyjskie Spitfire’y wchodzą, aby pomóc czołgom wezwać ognie, co jest nawiązaniem do prawdziwej historii bitwy, gdzie sojusznicy odkryli, jak pomóc sobie nawzajem w likwidacji niemieckich obron. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów z połączonymi siłami w przyszłych rozdziałach.

Premiowe pojazdy dla graczy

Dla regularnych graczy „World of Tanks” dostępne są 3 pojazdy premium dla tych, którzy grają w nową sezonową batalię: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które są opisane w historii. Kolejne dwie zaplanowane części, zaplanowane na 13 czerwca, będą śledzić tę ofertę D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z Operacji Overlord.

Historia w grze jest dość luźna, charakteryzuje się czołgami znacznie bardziej niż prawdziwa walka. To sprawia, że gry są bardzo ekscytujące, a dynamiczna walka w „World of Tanks” i wykorzystanie słabych punktów daje dobrą podstawę do zrozumienia, jak naprawdę działały bitwy pancerne podczas II wojny światowej.

World of Tanks photo

Na tej uwadze, warto przejść przez ogólny samouczek gry oraz samouczek historii Operacji Overlord, aby zobaczyć, jak chronić swoje słabe punkty i wykorzystywać słabe punkty innych. Samouczek jest wystarczająco zabawny i ekscytujący, pełen informacji, które nowi lub powracający gracze uważają za istotne. Obecni gracze „World of Tanks” prawdopodobnie go pomijają.

Pod względem większości przerw od historii nie powinny przeszkadzać większości graczy, chociaż musimy zauważyć, że załoga USS Frankford, która zapewnia ci wsparcie w tym pierwszym rozdziale, była w rzeczywistości znacznie bardziej odważna i śmiała niż w grze.

Waz’sne wydarzenia z okazji 80. rocznicy D-Day

Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje również wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń z okazji 80. rocznicy D-Day, które mają się nawiązywać ściśle do prawdziwej historii tego dnia. Tak więc pokonaj chorobę morską, wejdź do 63 000 funtów stali i przemieszczaj się po francuskich piaskach, klifach i gospodarstwach. To 700 mil od Normandii do Berlina, i wszyscy chcą zakończyć wojnę do Bożego Narodzenia.

Źródło: Artykuł pierwotnie opublikowany na Military.com

Źródło : www.bing.com