Nowy kryzys na forum War Thunder: wyciekły dokumenty F-117.

War Thunder – gra, która zdobyła popularność i odnosząca ogromne sukcesy. Kto by się spodziewał, że będzie tak udana, kiedy została wydana? Przypomnij sobie, że w pewnym momencie bardzo popularne było World of Tanks i wydawało się, że nic tego nie przebije. Ale War Thunder okazał się nie tylko godnym rywalem, ale także wygrał z World of Tanks, łącząc w sobie lądowe, powietrzne i morskie pojazdy w jednej grze.

Tajemnice wojenne na wyciągnięcie ręki

W miarę rozwoju War Thunder gra utrzymuje swoją stałą publikę. To dobra wiadomość. Ale postępowanie pewnych szalonych żołnierzy graczy, którzy próbują „dodawać coś do gry”, może sprawić głowoból twórcom gry, Gaijin Entertainment.

Jednym z pierwszych znaczących wycieków informacji o War Thunder były doniesienia na temat tajemniczej pancernej osłony Challenger 2 – Chobham. Mimo że żołnierz miał dobre intencje, chcąc zwiększyć realizm gry, udostępnienie takiej informacji zmusiło moderatorów War Thunder do usunięcia dodatkowych dokumentów.

Następnie, wyciekły poufne dokumenty dotyczące głównej broni czołgów bojowych Chiny – DTC10-125.

W ostatnich miesiącach, informacje na temat Eurofighter Typhoon miały być kolejnym wyciekiem do War Thunder. Poleciały więc poufne informacje na temat tego samolotu, które nie powinny trafić w ręce osób spoza NATO. A teraz, mimo że nie jest już czynnie używany, przeciekły dane dotyczące niesklasyfikowanego samolotu F-117 Nighthawk, który był pierwszym myśliwcem o zdolnościach w pełni unikających wykrycia przez radar.

Te informacje, chociaż nie są oznaczone jako tajemne, są oznaczone jako „nie do udostępniania” i obejmują takie szczegóły jak położenie czujników na samolocie, kąt natarcia, specyfikacje silnika i wiele więcej.

Gaijin Entertainment, twórcy gry, muszą czuć się już bardzo sfrustrowani tą sytuacją. Tym razem jednak, zamiast usuwać tylko dokumenty, zdecydowali się usunąć cały wątek na forum. To może zapowiadać kolejne działania ze strony twórców. Ciekawe, co się stanie.

Kobiety w grach – Manifest przeciwko toksyczności i molestowaniu

Women in Games ogłosiło manifest przeciwko toksyczności i molestowaniu w świecie gier. Ta organizacja skupiająca się na promowaniu i wspieraniu kobiet w branży gier komputerowych postanowiła podjąć działania skierowane przeciwko toksycznemu zachowaniu i nękania.

Manifest wymienia konkretne działania, które powinny zostać podjęte, takie jak wycofywanie nagród i sponsorów w przypadku firm, które tolerują toksyczną kulturę wewnątrz swojego środowiska pracy, wprowadzanie programów zapobiegania molestowaniu, a także zwiększanie reprezentacji kobiet w przemyśle gier.

Women in Games zapowiada, że będą nadzorować, monitorować i promować wprowadzanie tych zmian.

Źródło : mobidictum.com