Nowy event w World of Tanks z okazji D-Day! Zdobądź premiowe pojazdy!

Kampania D-Day w grze „World of Tanks”: Historia alternatywna Operacji Overlord

Tanki podczas lądowania w Normandii

Bardzo mało czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 r. W rzeczywistości kilkadziesiąt czołgów miało dokonać lądowań na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje – 29 amerykańskich czołgów amfibii „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich stracono przez burzliwe morze.

Kampania D-Day w „World of Tanks”

Popularna gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną D-Day, która trwa do 4 lipca. Graczy wrzucany jest do alternatywnej historii Operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów straconych podczas rzeczywistej inwazji, ale tak się czuje, gdy lądujesz na mocno przystrzelonej, mocno zaminowanej plaży Omaha pod ostrzałem w pierwszym rozdziale kampanii. (Spoiler: Bunkry nadbrzeżne likwidują twojego dowódcę, gdy tylko wylądujesz, a ty pozostajesz z kilkoma innymi czołgistami, unikając ognia, omijając pola minowe i próbując zneutralizować bunkry. Na szczęście dla ciebie, marynarka przychodzi na pomoc, a twoja siła bojowa przedziera się w górę klifów i dalej.)

Walka na lądzie

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie czołgi atakują, gdy przedostajesz się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników czasami jest zbyt agresywna, więc priorytetem jest osłona i maskowanie przed trzymaniem się razem z innymi czołgistami. Brytyjskie Spitfire’y pomagają czołgom wezwać ogień, co jest hołdem dla prawdziwej historii bitwy, gdzie sprzymierzeńcy nauczyli się, jak pomagać sobie nawzajem w czyszczeniu niemieckich obron. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów współpracy broni jak i przyszłych rozdziałów. Te siły morskie i powietrzne korzystają z SI, aby prowadzić swoje ruchy, i sprawdzają się dobrze w pierwszym rozdziale.

Nagrody i planowane rozdziały

Dla regularnych graczy „World of Tanks” czekają 3 pojazdy premium dla tych, którzy przejdą nowy Battle Pass: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które pojawiają się w historii. Dwa zaplanowane rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuacją tej oferty D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z Operacji Overlord. Ta historia w grze jest dość luźna, skupiając się znacznie bardziej na czołgach niż na prawdziwej walce. To sprawia, że gry są bardzo ekscytujące, a dynamiczna walka w „World of Tanks” oraz wykorzystanie słabych punktów daje dobry wstęp do tego, jak naprawdę działały bitwy pancernych podczas II wojny światowej. Warto przejść przez ogólny samouczek gry i samouczek do historii Operacji Overlord, aby zobaczyć, jak chronić swoje słabe punkty i wykorzystywać słabe punkty innych.

Kampania D-Day w „World of Tanks”

Po sukcesie pierwszego rozdziału kampanii D-Day, gracze mogą spodziewać się kolejnych wyzwań i emocjonujących bitew na lądzie, morzu i w powietrzu. Warto zanurzyć się w historii tej kampanii i wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących 80. rocznicy D-Day w „World of Tanks”.

Źródło : www.bing.com