Nowy event w „World of Tanks” inspirowany przez D-DAY. Graj teraz!

Nowa kampania na Sezon Dnia D atakuje w świecie „World of Tanks”

Dla wszystkich, którzy kiedykolwiek widzieli zdjęcia inwazji w Normandii, niezwykle rzadkim pojazdem na prawie wszystkich z nich są czołgi. Bardzo niewiele czołgów wylądowało na plażach Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie dlatego, żeby zdecydowano się je powstrzymać. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowało wykonanie desantu na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje” 29 amerykańskich czołgów desantowych „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich przepadło w sztormowych wodach.

Kampania inspirująca się Dniem D w grze „World of Tanks”

Teraz, ukochana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową, inspirowaną Dniem D, kampanię trwającą do 4 lipca, która wprowadza graczy w alternatywną historię operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 utraconych czołgów podczas prawdziwej inwazji, ale czujesz się tak, kiedy wylądujesz na mocno sporadycznej, rozminowanej plaży Omaha pod ogniem w pierwszym rozdziale kampanii.

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie czołgi atakują po drodze w głąb lądu. Sztuczna inteligencja sterująca twoimi sojusznikami jest czasami zbyt agresywna, więc priorytetem jest zasłanianie się i kamuflaż podczas walki. Brytyjskie Spitfire’y wkraczają, by pomóc czołgom w wezwaniu ognia, co jest nawiązaniem do prawdziwej historii bitwy, gdzie Sprzymierzeńcy odkryli, jak pomóc sobie nawzajem w czyszczeniu niemieckich umocnień.

Premiowe pojazdy dla zapalonych graczy

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, dostępne są 3 premiowe pojazdy dla tych, którzy przechodzą przez nową kampanię: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które pojawiają się w historii. Planowane są dwa kolejne rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, a wszystkie trzy czerpią inspirację z operacji Overlord.

W większości odstępstwa od historii nie powinny przeszkadzać większości graczy, choć mamy ochotę zauważyć, że załoga USS Frankford, która zapewnia ci wsparcie w tym pierwszym rozdziale, działała o wiele odważniej i śmielej w prawdziwym życiu niż w grze.

Wargaming.net, twórca i wydawca gry „World of Tanks”, oferuje także szereg transmisji na żywo i innych wydarzeń, by upamiętnić 80. rocznicę Dnia D, które mają być wiernym odwzorowaniem rzeczywistej historii tego dnia.

Źródło : www.bing.com