Nowe zestawy Lego celebrować ukraińskie zabytki

Wspaniała inicjatywa #LEGOwithUKRAINE

Na platformie United24 ruszyła zbiórka Lego zestawów przedstawiających znane ukraińskie zabytki. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekierowane na odnowę domów w obwodzie kijowskim. Inicjatywa ma na celu zjednoczenie twórców Lego z całego świata dla wspólnego celu.

Mykhailo Fedorov, Minister ds. Transformacji Cyfrowej na Ukrainie, ogłosił: „Rozpoczynamy inicjatywę #LEGOwithUKRAINE, aby odbudować Ukrainę. Wspólnie z United24 łączymy twórców Lego z całego świata dla jednego celu. Najlepsi projektanci pomogą stworzyć modele zabytków ukraińskich, aby zdobyć fundusze na odbudowę Ukrainy”.

Jako na razie, pierwsze modele są już gotowe w ograniczonej ilości: Matka Ukraina, Krymski Zamek Lastochcze Gniazdo i stara wieża wodna w Mariupolu.

Zdobywaj zestawy poprzez zbiórkę

Zestawy nie mogą być kupione, ale mogą być wygrane za darowiznę w wysokości 24 dolarów amerykańskich poprzez platformę United24. Wszystkie fundusze zostaną skierowane na odbudowę domów w obwodzie kijowskim.

Ponadto, każdy może dołączyć do inicjatywy, tworząc inne ukraińskie zabytki z klocków Lego i publikując je pod hasztagiem #LEGOwithUKRAINE. Następna seria zestawów charytatywnych ma być wydana wiosną 2024 roku.

Projekt charytatywny #WargamingUnited

Wargaming, jeden z największych deweloperów gier na świecie, z widownią ponad 200 milionów użytkowników i twórca gry World of Tanks, uruchamia projekt charytatywny #WargamingUnited, aby wesprzeć ukraińskich lekarzy.

Dołącz do naszego projektu lub zostań naszym patronem!

Źródło : news.yahoo.com