Nowa konsola PlayStation 5: ceny, recenzja i wiele więcej

Nowa kampania w grze World of Tanks inspirowana D-Day

Dla każdego, kto kiedykolwiek widział zdjęcia inwazji na D-Day, jeden pojazd jest w nich zauważalnie nieobecny: czołgi. Bardzo niewiele czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale to nie dlatego, że podjęto decyzję o ich powstrzymaniu. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowały dokonać forsownego lądowania na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje” – 29 amerykańskich czołgów pływających „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało zatopionych w burzliwym morzu.

Bitwa o Omaha Beach w grze World of Tanks

Teraz uwielbiana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię, inspirowaną D-Day, trwającą do 4 lipca, która rzuca graczy w alternatywną historię Operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów, które zginęły podczas rzeczywistej inwazji, ale tak się czuje, kiedy lądujesz na intensywnie opanowanej, mocno zaminowanej plaży Omaha pod ciągłym ogniem w pierwszym rozdziale kampanii. (Spoiler: Bunkry nadbrzeżne wyłączają twojego dowódcę tuż po lądowaniu, a Ty pozostajesz z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i próbując wyłączać bunkry. Na szczęście marynarka przychodzi z pomocą, a Twoja siła przeprowadza walkę w górę skał i dalej.)

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie pantery atakują w miarę przedzierania się na ląd. Sztuczna inteligencja kontrolująca Twoich sojuszników jest czasami zbyt agresywna, więc trzeba priorytetowo traktować osłonę i maskowanie, a nie trzymać się razem z innymi czołgistami.

Nowe pojazdy premium w grze i inspiracje związane z D-Day

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, czekają trzy pojazdy premium dla tych, którzy przejdą przez nowy przebieg bitwy: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition. Dwa planowane rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuować tę ofertę D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z Operacji Overlord.

Historia w grze jest dość luźna, skupiając się na czołgach znacznie bardziej niż w rzeczywistej walce. To sprawia, że gry są bardzo emocjonujące, a dynamiczne walki w „World of Tanks” i wykorzystanie słabych punktów dają dobrą podstawę do zrozumienia, jak naprawdę działały walki pancerno-zmechanizowane podczas II wojny światowej.

Podsumowanie

Przerwy od historii nie powinny zbytnio martwić większości graczy, choć warto zauważyć, że załoga USS Frankford, która cię wspiera w pierwszym rozdziale, była w rzeczywistości znacznie bardziej odważna i zuchwała, niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki zapewniają poważne wsparcie ogniowe z daleka dla gracza, ale nadal trzeba stoczyć walki wręcz z innymi czołgami, aby wygrać.

Źródło : www.bing.com