Nowa kampania „World of Tanks” inspirowana D-Day. Graj teraz!

Nowa kampania w grze „World of Tanks” nawiązująca do operacji D-Day.

Bitwa na plaży Omaha

Niewiele czołgów wylądowało na plażach Normandii 6 czerwca 1944 r., ale nie dlatego, że zostały powstrzymane. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowały równoczesne lądowanie na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje. 29 amerykańskich czołgów amfibii „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich przepadło w burzliwych morzach.

Alternatywna historia

Teraz, w popularnej grze wieloosobowej online „World of Tanks”, odbywa się nowa kampania inspirowana D-Day, która trwa do 4 lipca i przenosi graczy w alternatywną historię operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów zaginionych podczas prawdziwej inwazji, ale tak się czuje, gdy lądujesz na mocno spornym, mocno zaminowanym plaży Omaha pod ostrzałem w pierwszym rozdziale kampanii.

Współpraca z siłami morskimi i powietrznymi

System sztucznej inteligencji kontrolujący sojuszników jest czasami zbyt agresywny, należy więc priorytetowo traktować osłony i maskowanie niż trzymanie się wraz z innymi pancernikami. Brytyjskie Spitfire’y pomagają wywołać ogień czołgiem, co jest hołdem dla prawdziwej historii bitwy, gdzie sojusznicy znaleźli sposób na pomoc sobie nawzajem w usuwaniu niemieckich obron. Gra obiecuje więcej takich momentów współpracy armii w przyszłych rozdziałach.

Premie dla graczy

Dla stałych graczy „World of Tanks” do zdobycia są 3 pojazdy premium dla tych, którzy przejdą nowy Battle Pass: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition. Dwa zaplanowane rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuacją tej oferty D-Day i wszystkie trzy czerpią inspirację z operacji Overlord.

Kampania ta w grze jest dość luźna w odniesieniu do historii, ale zapewnia bardzo ekscytujące rozgrywki. Mechanika walki w grze i uwzględnienie słabych punktów daje dobry wgląd w to, jak rzeczywiste bitwy pancerne funkcjonowały podczas II wojny światowej.

Instrukcja gry oraz pomocnicza instrukcja dla historii Operation Overlord dostarczają wielu istotnych informacji dla nowych lub powracających graczy. Obecni gracze „World of Tanks” prawdopodobnie mogą je pominąć.

Większość graczy nie powinna zwracać uwagi na odstępstwa od historii, ale warto zauważyć, że załoga USS Frankford, która zapewnia wsparcie w pierwszym rozdziale, była w rzeczywistości o wiele bardziej odważna i śmiała niż w grze.

Wsparcie marynarki wojennej

Okręty marynarki, takie jak USS Frankford, zapewniają wsparcie ogniowe graczowi z daleka, ale musisz wciąż stoczyć walkę wręcz z innymi czołgami, aby zwyciężyć.

Wargaming.net, twórca i wydawca „World of Tanks”, oferuje także wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń z okazji 80. rocznicy D-Day, które mają mocno nawiązywać do realnej historii dnia. Tak więc zwalczaj chorobę morską, wejdź do 63 000 funtów stali i przemieszczaj się po francuskich piaskach, klifach i farmach.

Źródło : www.bing.com