Nowa kampania „World of Tanks” inspirowana D-Day. Czy zdołasz przeżyć alternatywną historię lądowania na plaży?

Dla każdego, kto kiedykolwiek widział zdjęcia inwazji w Normandii, jeden pojazd jest zauważalnie nieobecny na niemal wszystkich z nich: czołgi. Bardzo niewiele czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie dlatego, że podjęto decyzję o ich powstrzymaniu. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowało przeprowadzić ataki na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje. Pewne 29 amerykańskich amfibijskich czołgów „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało straconych w wyniku sztormowych fal.

Nowa kampania inspirowana D-Day w grze „World of Tanks”

Teraz, uwielbiana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną D-Day, trwającą do 4 lipca, która wrzuca graczy do alternatywnej historii operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 utraconych czołgów w prawdziwej inwazji, ale tak się czuje, gdy lądujesz na silnie oblężonej, mocno minowanej plaży Omaha pod ostrzałem podczas pierwszego rozdziału kampanii.

Posterunek obronny niszczy twój dowódca zaraz po wylądowaniu, a ty zostajesz z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i próbując wyłączyć bunkry. Na szczęście Marynarka wchodzi z pomocą, a twoja siła walczy o zdobycie klifów i dalej.

Bitwa na lądzie

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie opancerzone pojazdy atakują podczas twojego przemieszczania się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników jest czasami zbyt agresywna, więc priorytetem jest schronienie i maskowanie się, a nie trzymanie się z innymi czołgistami. Brytyjskie Spitfire’y wkraczają, aby pomóc czołgom przywołać ogień, co jest hołdem dla prawdziwej historii bitwy, w której sojusznicy faktycznie pomagali sobie nawzajem w czyszczeniu niemieckich obron. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów łączonych sił w przyszłych rozdziałach.

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, do zdobycia jest 3 pojazdy premium dla tych, którzy przejdą przez nowy Battle Pass: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które wszystkie pojawiają się w historii.

Batalia podczas D-Day

Planowane dwa rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuować tę ofertę D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z operacji Overlord. Ta historia w grze jest dość luźna, bardziej skupiając się na czołgach niż na rzeczywistej walce. Sprawia to, że rozgrywka jest bardzo ekscytująca, a dynamiczne walki w grze „World of Tanks” oraz uwzględnienie słabych punktów dają dobrze zrozumieć, jak naprawdę działały walki pancernych w czasie II wojny światowej.

W związku z tym warto przejść przez ogólny samouczek gry oraz samouczek z historii operacji Overlord, aby zobaczyć, jak chronić swoje słabe punkty i wykorzystywać słabe punkty innych.

Podsumowanie

Szczególnie w historii przerwy nie powinny przeszkadzać większości graczy, chociaż czujemy potrzebę zaznaczenia, że załoga USS Frankford, która zapewnia ci wsparcie w tym pierwszym rozdziale, była o wiele bardziej odważna i śmiała w rzeczywistości niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki wojennej zapewniają poważne wsparcie ogniowe z dala od gracza, ale nadal musisz stoczyć walkę wręcz z innymi czołgami, aby zwyciężyć. Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje również wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń z okazji 80. rocznicy D-Day, które mają na celu ściśle trzymać się prawdziwej historii tego dnia.

Źródło : www.bing.com