Nowa kampania „World of Tanks”: bitwa o Normandię inspirowana D-Day. (Foto: 'World of Tanks’)

Nowa kampania w grze „World of Tanks” zainspirowana D-Day

Tekielski pierwszy rozdział

Jedną z wersji, jakiej nie ujrzymy na zdjęciach inwazji na D-Day, to czołgi. Niewiele czołgów wylądowało na plażach Normandii 6 czerwca 1944 r., jednak nie dlatego, że zdecydowano się je wstrzymać. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowały dokonać desantu na plażach, ale spotkały je tragiczne skutki. 29 amerykańskich czołgów amfibijnych „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zatonęło w sztormowych morzach.

Bitwa na plaży Omaha Beach

Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana D-Day działa do 4 lipca, wrzuca graczy w alternatywną historię Operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 zatopionych czołgów w prawdziwej inwazji, ale tak się czuje, gdy lądujesz na mocno zasiedlonej, mocno zaminowanej plaży Omaha Beach pod ogniem w pierwszym rozdziale kampanii.

Współpraca z sojusznikami i walka z wrogiem

Bunkry nadmorskie i niemieckie czołgi atakują, gdy dążysz w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sprzymierzeńców jest czasem zbyt agresywna, dlatego priorytetem jest osłona i kamuflaż, zamiast trzymania się z innymi pancerniakami.

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, masz szansę zdobyć 3 premiowe pojazdy za pomocą nowego przepustki bojowej: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które występują w opowieści.

Inspiracja ze stron historycznych

Dwie zaplanowane rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, przyjmą podobny format, czerpiąc inspirację z Operation Overlord. Historia w grze jest dość luźna, skupiając się bardziej na czołgach niż na rzeczywistych walkach. Sprawia to, że gry są bardzo ekscytujące, a dynamiczna walka „World of Tanks” i uwzględnienie słabych punktów daje dobrą podstawę na temat działania bitew pancernych podczas II wojny światowej.

W końcu, warto przejść przez samouczek gry i samouczek do historii Operation Overlord, aby zobaczyć, jak chronić słabe punkty i wykorzystywać słabe punkty innych.

Ostateczna walka o Normandię

Na ogół przerwy od historii nie powinny zmartwić większości graczy, chociaż musimy zaznaczyć, że załoga USS Frankford świadcząca wsparcie w pierwszym rozdziale była o wiele odwrotnie odważna i zuchwała w prawdziwym życiu niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki wojennej zapewniają poważne wsparcie ogniowe z dala od gracza, ale nadal musisz stawiać czoła walkom wręcz z innymi czołgami, aby wygrać.

Źródło : www.bing.com