Nowa kampania w „World of Tanks” zainspirowana D-Day! Gracz walczy na plaży Omaha Beach. Czy uda mu się wygrać?

Wszyscy, którzy kiedykolwiek widzieli zdjęcia inwazji dnia D, zauważają, że na większości z nich brakuje jednego pojazdu: czołgów. Bardzo mało czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie dlatego, że podjęto decyzję o ich powstrzymaniu. W rzeczywistości wiele czołgów planowało wylądować na plażach, ale spotkało się z tragicznymi skutkami, jak np. 29 amerykańskich amfibijnych czołgów „Donald Duck”, które próbowały wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zginęło w burzliwym morzu.

Kampania inspirowana dniem D w grze „World of Tanks”

Teraz ukochana gra wieloosobowa „World of Tanks” ma nową kampanię, inspirowaną dniem D, która trwa do 4 lipca. Graczy wprowadza w alternatywną historię operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów straconych podczas prawdziwej inwazji, ale tak się czuje, gdy lądujesz na mocno spornej i zaminowanej plaży Omaha pod ogniem w pierwszym rozdziale kampanii.

Za namiasta fotografia „World of Tanks” (Zdjęcie: „World of Tanks”)

Bitwa o Normandię w grze

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie pantery atakują, gdy przemieszczasz się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników czasem jest zbyt agresywna, dlatego priorytetem jest zakrycie i kamuflaż, a nie trzymanie się razem z innymi czołgistami. Brytyjskie Spitfire’y biorą udział, pomagając w wezwaniu ognia czołgów, co jest ukłonem w stronę prawdziwej historii bitwy, gdzie sojusznicy znaleźli sposób na obalenie niemieckiej obrony. Gra obiecuje więcej momentów z użyciem broni połączonych sił w przyszłych rozdziałach.

Premiowe pojazdy w grze

Dla regularnych graczy „World of Tanks” dostępne są 3 premiowe pojazdy dla tych, którzy przejdą nową bitwę: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które występują w historii. Planowane są jeszcze dwa rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, które czerpią inspirację z operacji Overlord. Ta historia w grze jest dość luźna, skupiając się bardziej na czołgach niż na rzeczywistych walkach. ”

Instruktaż gry jest bardzo ciekawy i pełen informacji, które nowi lub wracający gracze uważają za istotne. Obecni gracze „World of Tanks” mogą go raczej pominąć.

W większości przerwy od historii nie powinny przeszkadzać większości graczy, chociaż czujemy potrzebę zaznaczenia, że załoga USS Frankford, która zapewnia ci wsparcie w tym pierwszym rozdziale, była o wiele bardziej odważna i śmiała w prawdziwym życiu niż w grze.

„World of Tanks” obiecuje dalsze strumienie żywe i inne wydarzenia, które będą obchodzić 80 rocznicę D-Day, i spodziewane jest, że będą one wiernie odwzorowywać prawdziwą historię dnia.

Źródło : www.bing.com