Nowa kampania w „World of Tanks” nawiązująca do D-Day. Tylko na ograniczony czas.

Dzień D, 6 czerwca 1944 r., był dniem, który zmienił losy II wojny światowej. Jednakże mało kto wie, że bardzo niewiele czołgów wzięło udział w inwazji. Chociaż planowano, że dziesiątki czołgów wylądują na plażach Normandii, tylko kilka z nich dotarło tam z tragicznymi skutkami. Na przykład 29 amerykańskich czołgów amfibii „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało zatopionych przez wzburzone morze.

Nowa kampania w grze World of Tanks

Teraz popularna gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową, zainspirowaną D-Day kampanię, która trwa do 4 lipca. Graczy wrzuca się w alternatywną historię Operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów straconych podczas prawdziwej inwazji, ale tak się czujesz, gdy lądujesz na mocno bronionej, pełnej min plaży Omaha pod ogniem w pierwszym rozdziale kampanii. (SPOILER: Bunkry nadbrzeżne wyeliminują twojego dowódcę tuż po lądowaniu, pozostaniesz z kilkoma innymi czołgami, omijając ogień, unikając min i próbując zniszczyć bunkry. Na szczęście marynarka wojenna przychodzi z pomocą i twoja siła bojowa walczy się w górę klifów i dalej.)

Bunkry brzegowe i niemieckie czołgi atakują, gdy udajesz się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników jest czasami zbyt agresywna, więc priorytetem jest osłona i maskowanie, a nie trzymanie się razem z kolegami czołgistami.

Premiowe pojazdy w grze

Gracze regularnie biorący udział w grze 'World of Tanks’ mogą zdobyć 3 pojazdy premium za ukończenie nowego battle pass: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które wszystkie odgrywają rolę w historii.

Planowane są dwa kolejne rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, które będą kontynuacją oferty związanej z D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z Operacji Overlord.

Tutorial dla nowych graczy

Sam samouczek w grze jest ekscytujący i pełen informacji, które nowi lub powracający gracze uważają za niezbędne. Obecni gracze 'World of Tanks’ mogą prawdopodobnie go pominąć.

Przeważnie odstępstwa od historii nie powinny zbytnio przeszkadzać większości graczy, chociaż warto zauważyć, że załoga USS Frankford, która udziela wsparcia w pierwszym rozdziale, była w rzeczywistości o wiele bardziej odważna i śmiała niż w grze.

Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje także wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń z okazji 80. rocznicy D-Day, które mają blisko śledzić prawdziwą historię dnia. Więc zwalczaj chorobę morską, wykaż się i przemierzaj francuskie plaże, klify i farmy. Do Berlina jest 700 mil, a wszyscy chcą zakończyć wojnę przed Bożym Narodzeniem.

Źródło : www.bing.com