Nowa kampania w „World of Tanks” na cześć D-Day! Odkryj nową historię operacji Overlord!

Nowy event w grze „World of Tanks” nawiązujący do D-Day

Taktyczna gra „World of Tanks” inspiruje się inwazją w Normandii

Bez wątpienia, zdjęcia inwazji w Normandii z 6 czerwca 1944 roku sugerują, że zabrakło tam pojazdów opancerzonych. Niewiele czołgów wylądowało na plażach w Normandii tego dnia, co nie wynikało z decyzji o ich powstrzymaniu. Faktycznie, kilkadziesiąt czołgów miało wylądować na plażach, ale poniosły tragiczne konsekwencje, uczestnicząc w tej operacji. 29 amerykańskich czołgów amfibii „Donald Duck” usiłowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało zatopionych przez burzliwe morze.

Teraz, popularna gra wieloosobowa „World of Tanks” uruchamia nową kampanię inspirowaną D-Day, która potrwa do 4 lipca. Gra przenosi graczy w alternatywną historię operacji Overlord. Mimo że gra nie mówi, że jesteś jednym z tych 27 czołgów straconych podczas prawdziwej inwazji, to jednak tak się czuje, gdy lądujesz na mocno dozbrojonej i zaminowanej plaży Omaha, otoczonej ogniem, w pierwszym rozdziale kampanii.

Jak przebiega kampania?

Gracze muszą zmierzyć się z bunkrami nadbrzeżnymi i atakującymi niemieckimi czołgami podczas podchodzenia w głąb lądu. Sztuczna inteligencja sterująca sojusznikami czasami jest zbyt agresywna, dlatego należy skupić się na osłonie i kamuflażu, bardziej niż na trzymaniu się z towarzyszami zespołu czołgistów. Brytyjskie Spitfire’y przychodzą z pomocą, pomagając czołgom wezwać wsparcie ogniowe. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów walki łączącej broń w przyszłych rozdziałach.

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, czekają na Ciebie 3 pojazdy premium dla tych, którzy przejdą przez nowy battle pass: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które odgrywają ważną rolę w historii.

Inspiracja historią

Dwa kolejne rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuowały tematykę D-Day, czerpiąc inspirację z operacji Overlord. Historia w grze jest dość luźna, ze znacznym naciskiem na czołgi, bardziej niż na prawdziwe walki. Współzawodnictwo i wykorzystanie słabych punktów czołgów zaprezentowane w „World of Tanks” dają dobry ogląd tego, jak działały starcia pancernych w czasie II wojny światowej.

Należy zwrócić uwagę, że tutorial gry oferuje wiele przydatnych informacji dla nowych graczy, jednak dla tych bardziej doświadczonych może być zbędny. Gra stanowi wciągające, emocjonujące doświadczenie, jednak nie zawsze odzwierciedla dokładnie historię.

Pamiętaj o tych detalach

Przerwy od prawdziwej historii nie powinny zbyt przeszkadzać większości graczy. Warto podkreślić, że załoga USS Frankford, która wspiera graczy w pierwszym rozdziale, była w rzeczywistości znacznie bardziej odważna niż w grze.

Często trzeba walczyć wręcz z innymi czołgami, mimo wsparcia ogniem ze strony okrętów marynarki wojennej.

Wargaming.net, twórca i wydawca „World of Tanks”, organizuje liczne transmisje na żywo i inne wydarzenia z okazji 80. rocznicy D-Day, nawiązujących do realnej historii tego wydarzenia. Grając we „World of Tanks”, przemierzysz ułożone przez siebie ścieżki poprzez francuskie plaże, klify i pola. Są to 700 mil od Normandii do Berlina, a wszyscy chcieliby zakończyć wojnę przed świętami Bożego Narodzenia.

Źródło : www.bing.com