Nowa kampania w „World of Tanks” inspirowana dniem D, prowadzi graczy w alternatywną historię operacji Overlord.

Dla wszystkich, którzy kiedykolwiek widzieli zdjęcia inwazji w Normandii, jedno pojazd jest zauważalnie nieobecny na niemal wszystkich z nich: czołgi. Bardzo niewiele czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie dlatego, że podjęto decyzję o ich powstrzymaniu. W rzeczywistości, dziesiątki czołgów planowały przeprowadzić lądowanie na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje – 29 amerykańskich czołgów desantowych typu „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało utraconych przez burzliwe morze.

Nowa kampania D-Day w grze „World of Tanks”

Oto, uwielbiana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną D-Day, trwającą do 4 lipca, która wprowadza graczy w alternatywną historię operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów utraconych podczas prawdziwej inwazji, ale tak się czuje, gdy lądujesz na silnie spornych, intensywnie zaminowanych plażach Omaha pod ostrzałem w pierwszym rozdziale kampanii. (Spoiler: Bunkry nadmorskie wyeliminują twego dowódcę tuż po lądowaniu, a ty pozostaniesz z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i próbując wyłączyć bunkry. Na szczęście dla ciebie, Marynarka Wojenna przychodzi z pomocą, a twoja siła przemawia drogą w górę klifów i dalej).

Ataki bunkrów i pancerników niemieckich

Bunkry nadmorskie i niemieckie czołgi atakują, gdy przedostajesz się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników jest czasami nadmiernie agresywna, więc priorytetem jest osłona i kamuflaż.

Brytyjskie Spitfire’y włączają się, aby pomóc czołgom wezwać ogień, nawiązując do prawdziwej historii bitwy, gdzie prawdziwi sojusznicy odkryli, jak pomóc sobie nawzajem w oczyszczaniu niemieckich obron. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów wspólnej walki zbrojnej w przyszłych rozdziałach. Te siły morskie i powietrzne korzystają z AI do kierowania swoimi ruchami, i wypadają dobrze w pierwszym rozdziale.

Więcej pojazdów premium w grze

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, są 3 pojazdy premium do zgarnięcia dla tych, którzy przejdą przez nowy battle pass: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, wszystkie one występują w historii.

Planowane są jeszcze dwa rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, które będą kontynuowały ofertę D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z operacji Overlord. Ta historia w grze jest dosyć luźna, skupiając się bardziej na czołgach niż rzeczywistych walkach. Sprawia to, że gry są bardzo ekscytujące, a dynamiczna walka w „World of Tanks” i wykorzystanie słabych punktów dają dobry przewodnik, jak naprawdę działały walki pancerne podczas II wojny światowej.

Serwisy w rękach developerów

Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje także wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń, aby uczcić 80. rocznicę D-Day, które mają zbliżyć się do prawdziwej historii tego dnia. Tak więc zwalczaj chorobę morską, wsiadaj do 63 000 funtów stali i przepychaj się po francuskich piaskach, klifach i farmach. To 700 mil od Normandii do Berlina, a wszyscy chcą, aby wojna skończyła się do Bożego Narodzenia.

.

Źródło : www.bing.com