Nowa kampania w 'World of Tanks’ inspirowana D-Day. Odkryj historię operacji Overlord!

Nowością w grze online „World of Tanks” jest nowa kampania inspirowana dniem D, która trwa do 4 lipca, wprowadzająca graczy w alternatywną historię operacji Overlord.

Tanki w operacji Overlord

W rzeczywistości nieliczne tanki wylądowały na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku. Niestety, nie wszystkie z nich dotrwały do końca, co sprawiło tragiczne konsekwencje. Kilka dziesiątek amerykańskich czołgów amfibii, znanych jako „Donald Duck”, nie zdołało wylądować na plaży Omaha, z których 27 stracono w wyniku gwałtownego morza.

Nowa kampania w grze

Kampania w grze „World of Tanks” przenosi graczy do ataku na plażę Omaha, sytuację, która była inspiracją dla Dnia D. Gra nie mówi bezpośrednio, że jesteś jednym z 27 zatopionych tanków podczas inwazji w rzeczywistości. Jednakże, poczujesz to, gdy będziesz próbował wylądować na bardzo zatłoczonym i zaminowanym brzegu Omaha pod gwałtownym ogniem.

Wydarzenia w grze przedstawiają walkę z bunkrami, wsparciem artylerii i możliwością wyeliminowania wrogów przy użyciu słabych stron przeciwników. Gra obiecuje więcej momentów z udziałem sił lądowych, morskich i powietrznych w kolejnych rozdziałach kampanii.

Pojazdy premium do zdobycia

Gracze „World of Tanks” mogą zdobyć 3 premiumowe pojazdy podczas nowej kampanii: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition. Warto zaznaczyć, że przygoda trzech rozdziałów czerpie inspirację z operacji Overlord.

Jeśli jesteś regularnym graczem, nie możesz przegapić okazji do zdobycia nowych pojazdów oraz doświadczenia dynamicznej walki, nauki o słabych punktach wroga oraz ochrony swoich czołgów.

Podsumowanie

Niektóre odstępstwa od rzeczywistości w grze nie powinny przeszkadzać większości graczy. Jednak, warto zauważyć, że załoga USS Frankford, która oferuje wsparcie w grze, była znacznie odważniejsza w rzeczywistości.

Wargaming.net, twórca „World of Tanks”, oferuje również strumienie na żywo i inne wydarzenia z okazji 80. rocznicy Dnia D, które mają odzwierciedlać realne wydarzenia historyczne tego dnia.

Źródło : www.bing.com