Nowa kampania w „World of Tanks” inspirowana D-Day. Gracze czują się jak 27 utraconych czołgów na Omaha Beach.

Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana D-Day

Dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek widzieli zdjęcia inwazji D-Day, jeden pojazd jest zauważalnie nieobecny na niemal wszystkich z nich: czołgi. Bardzo niewiele czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie dlatego, że podjęto decyzję o ich powstrzymaniu. W rzeczywistości kilkadziesiąt czołgów planowało dokonać lądowań na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje” 29 amerykańskich czołgów desantowych „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało zatopionych przez burzliwe morze.

Kampania inspirowana D-Day w grze „World of Tanks”

Teraz uwielbiana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową, inspirowaną D-Day kampanię, która trwa do 4 lipca i rzuca graczy w alternatywną historię Operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów utraconych w prawdziwej inwazji, ale czuje się tak, gdy lądujesz na silnie zakwestionowanej, mocno zaminowanej plaży Omaha pod ogniem w pierwszym rozdziale kampanii. (SPOILER: Bunkry nadbrzeżne wyeliminują twojego dowódcę tuż po lądowaniu, i pozostajesz z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i próbując wyeliminować bunkry. Na szczęście dla ciebie, Marynarka wchodzi do akcji i twoje siły walczą, by przedostać się na klify i dalej).

Współpraca z siłami morskimi i powietrznymi

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie pancerze atakują podczas przechodzenia na ląd. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników jest czasami zbyt agresywna, więc priorytetem jest osłona i maskowanie, a nie trzymanie się z innymi czołgistami. Brytyjskie Spitfire’y wkraczają, aby pomóc czołgom w wywoływaniu ognia, co jest hołdem dla prawdziwej historii bitwy, w której sojusznicy odkryli, jak pomóc sobie nawzajem w usuwaniu niemieckich obron. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów z udziałem różnych rodzajów broni w przyszłych rozdziałach. Te siły morskie i lotnicze korzystają z SI, aby kierować swoimi ruchami, i sprawują się dobrze w pierwszym rozdziale.

Dodatki dla graczy „World of Tanks”

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, są 3 pojazdy premium do zdobycia dla tych, którzy przejdą nowy przepust bitwy: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, wszystkie prezentowane w historii. Planowane są jeszcze dwa rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, które będą kontynuacją tej oferty D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspiracje z Operacji Overlord. Historia w grze jest dość luźna, ze znacznie większym naciskiem na czołgi niż w rzeczywistych walkach. To sprawia, że gry są bardzo ekscytujące, a dynamiczna walka w „World of Tanks” i wykorzystanie słabych punktów stanowią dobrą podstawę nauki, jak działły się bitwy pancerne podczas II wojny światowej. Warto przejść przez poradnik ogólny gry i poradnik do historii Operacji Overlord, aby dowiedzieć się, jak chronić swoje słabe punkty i wykorzystywać słabe strony innych.

Dla większości graczy odstępstwa od historii nie powinny ich zbytnio zaniepokoić, choć uważamy, że warto zauważyć, że załoga USS Frankford, która zapewnia ci wsparcie w tym pierwszym rozdziale, była znacznie odważniejsza i bardziej zuchwała w rzeczywistości niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki wojennej zapewniają poważne wsparcie ogniowe z daleka, ale wciąż musisz stoczyć walki wręcz z innymi czołgami, aby zwyciężyć. Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje również wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń, aby uczcić 80. rocznicę D-Day, które mają nawiązywać do realnej historii tego dnia. Więc powstrzymaj chorobę morską, wejdź do 63,000 funtów stali i posuń się po francuskich piaskach, klifach i rolnych polach. Od Normandii do Berlina jest 700 mil, a wszyscy chcą zakończyć wojnę do świąt Bożego Narodzenia.

Zachowaj kontakt z najlepszymi w rozrywce militarnej, niezależnie czy szukasz informacji i rozrywki, myślisz o dołączeniu do wojska czy po prostu chcesz być na bieżąco z życiem wojskowym i korzyściami. Subskrybuj newsletter Military.com, aby otrzymywać informacje, aktualizacje i zasoby wojskowe bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Źródło : www.bing.com