Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana D-Day – recenzja i poradnik

Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana D-Day

Bitwa na plaży Omaha

Tylko nieliczne czołgi wylądowały na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku. To nie dlatego, że postanowiono je wstrzymać. W rzeczywistości, dziesiątki czołgów planowało desant na plaże, ale spotkały je tragiczne konsekwencje. 29 amerykańskich czołgów desantowych „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało straconych z powodu burzliwego morza.

Nowa kampania D-Day w grze

Teraz popularna gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną D-Day trwającą do 4 lipca. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 straconych czołgów w prawdziwej inwazji, ale tak się czuje, gdy lądujesz na silnie oblężonej, mocno zaminowanej plaży Omaha pod ostrzałem w pierwszym rozdziale kampanii. (SPOILER: Bunkry nadbrzeżne wyłączają twojego dowódcę zaraz po lądowaniu, pozostajesz z kilkoma innymi czołgami, unikasz ognia, omijasz pola minowe i próbujesz zniszczyć bunkry. Na szczęście Marynarka Wojenna przychodzi z pomocą, a twoja siła bojowa przedziera się w górę klifów i dalej).

Atak na ląd

Detoksykacja bunkrów nadbrzeżnych i niemieckich czołgów atakuje, gdy przedostajesz się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników jest czasem zbyt agresywna, więc priorytetem jest osłona i maskowanie w stosunku do trzymania się z innymi czołgistami.Brytyjskie Spitfire’y wkraczają, by pomóc czołgom wezwać ogień, podziękowanie dla prawdziwej historii bitwy, w której prawdziwi sojusznicy znaleźli sposób na pomoc sobie nawzajem w oczyszczeniu obrony niemieckiej. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów połączonych sił w przyszłych rozdziałach. Te siły morskie i powietrzne używają sztucznej inteligencji do kierowania swoimi ruchami, i w pierwszym rozdziale sprawują się dobrze.

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, są 3 pojazdy premium do zdobycia dla tych, którzy przejdą nowy battle pass: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które są przedstawione w historii. Dwa zaplanowane rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuować tę ofertę z D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z Operation Overlord. Historia przedstawiona w grze jest dość luźna, skupiając się bardziej na czołgach niż na prawdziwej walce. Zapewnia to bardzo ekscytujące gry, a dynamiczna walka i uwzględnianie słabych punktów dają dobrą podstawę do zrozumienia, jak rzeczywistość przebiegała podczas bitew pancernych podczas II wojny światowej. Warto ukazać wrażliwości podczas gry, by chronić swoje słabe punkty i wykorzystać słabości innych.

Porady dla nowych graczy

Tutorial jest w zupełności zabawny i ekscytujący, pełen informacji, które nowi lub powracający gracze uznają za istotne. Obecni gracze „World of Tanks” prawdopodobnie mogą go pominąć. W większości przypadków odstępstwa od historii nie powinny przeszkadzać większościom graczy, choć uważamy, że warto zauważyć, że załoga USS Frankford udzielająca ci wsparcia w tym pierwszym rozdziale była o wiele bardziej odważna i zuchwała w prawdziwym życiu niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki dostarczają graczowi poważne wsparcie ogniowe z daleka, ale nadal musisz stoczyć walkę z innymi czołgami, by zwyciężyć. Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje także wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń z okazji 80. rocznicy D-Day, które należy się spodziewać, że będą ściśle związane z prawdziwą historią dnia. Więc przeciwdziałaj chorobie morskiej, wejdź do 63 000 funtów stali i przemień się przez francuskie piaski, klify i farmy. Od Normandii do Berlina jest 700 mil, a wszyscy chcą zakończyć wojnę przed Bożym Narodzeniem.

Źródło : www.bing.com