Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana D-Day. Czyż to możliwe?

Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana D-Day

Dla każdego, kto kiedykolwiek widział zdjęcia inwazji D-Day, jedno pojazd jest zauważalnie nieobecne na prawie wszystkich z nich: czołgi. Bardzo niewiele czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 r., ale nie dlatego, że podjęto decyzję o ich powstrzymaniu. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowało przeprowadzić lądowania na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje – 29 amerykańskich czołgów amfibii „Kaczka Donald” próbowało wylądować na plaży Omaha Beach, ale 27 zostało utraconych z powodu burzliwych mórz.

Akcja inspirowana D-Day w grze „World of Tanks”

Teraz uwielbiana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną D-Day, która będzie trwała do 4 lipca. Gracze zostaną wcieleni w alternatywną historię operacji Overlord. Rozgrywka nie mówi, że jesteś jednym z 27 utraconych czołgów podczas prawdziwej inwazji, ale tak się to czuje, gdy lądujesz na mocno umocowanej, zaminowanej plaży Omaha Beach pod ostrzałem w pierwszym rozdziale kampanii. (SPOILER: Bunkry nadbrzeżne wyeliminują twojego dowódcę tuż po lądowaniu, zostaniesz z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i próbując zniszczyć bunkry. Na szczęście Marynarka Wojenna przychodzi z pomocą, a twoja siła bojowa przebija się po zboczach i dalej.)

Atak bunkrów i niemieckich czołgów w grze

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie czołgi atakują, gdy przedostajesz się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja sterująca twoimi sojusznikami czasami jest zbyt agresywna, więc priorytetem jest osłona i maskowanie zamiast trzymania się swoich towarzyszy czołgów. Brytyjskie Spitfire’y wchodzą do akcji, aby pomóc czołgom wezwać ogień, co nawiązuje do prawdziwej historii bitwy, gdzie Sprzymierzeńcy nauczyli się jak pomagać sobie w trudnym zdobywaniu niemieckich obron. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów współdziałania różnych rodzajów broni w przyszłych rozdziałach. Te siły morskie i powietrzne korzystają z AI do kierowania swoimi ruchami, i radzą sobie dobrze w pierwszym rozdziale.

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, dostępne są 3 pojazdy premium dla tych, którzy przejdą nową ścieżkę bojową: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które występują w fabule. Dwa zaplanowane rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuować tę ofertę D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z operacji Overlord. Historia w grze jest dość swobodna, podkreślająca czołgi znacznie bardziej niż rzeczywiste starcia. To prowadzi do bardzo ekscytujących gier, a dynamiczne walki w „World of Tanks” i uwzględnienie słabych punktów dają dobry wstęp do tego, jak działały bitwy pancernych w czasie II wojny światowej. W związku z tym warto przejść przez tutoriale gry i opowiadające o operacji Overlord, aby zobaczyć, jak chronić swoje słabe punkty i wykorzystywać te u innych.

Tutorial jest bardzo zabawny i ekscytujący, pełen informacji, które nowi lub powracający gracze uznają za kluczowe. Obecni gracze „World of Tanks” mogą ten element pominąć. W ogólności odstępstwa od historii nie powinny zbytnio przeszkadzać większości graczom, choć czujemy potrzebę zwrócenia uwagi, że załoga USS Frankford, która udziela ci wsparcia w pierwszym rozdziale, była o wiele bardziej odważna i śmiała w prawdziwym życiu niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki wojennej zapewniają poważne wsparcie ogniowe z daleka dla gracza, ale wciąż musisz stawić czoła innym czołgom, aby wygrać. Wargaming.net, deweloper i wydawca gry „World of Tanks”, oferuje również wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń, aby uczcić 80. rocznicę D-Day, które mają zgodnie z oczekiwaniami nawiązywać do prawdziwej historii tego dnia. Więc zwróć się do walki z chorobą morską, wejdź w 63 000 funtów stali i przemieszczaj się po francuskich plażach, zboczach i farmach. Do Berlina jest to 700 mil, a wszyscy chcą, aby wojna zakończyła się przed Bożym Narodzeniem. Pozostań na bieżąco z najlepszymi informacjami o wojskowej rozrywce. Bez względu na to, czy szukasz wiadomości i rozrywki, czy zastanawiasz się nad wstąpieniem do wojska, czy śledzisz życie wojskowe i korzyści, Military.com ma to wszystko. Subskrybuj biuletyn Military.com, aby otrzymywać najnowsze wiadomości, aktualizacje i zasoby wojskowe prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

Źródło : www.bing.com