Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana D-Day. Czy uda ci się przetrwać?

Dla każdego, kto kiedykolwiek widział zdjęcia inwazji D-Day, jeden pojazd jest zauważalnie nieobecny na prawie wszystkich z nich: czołgi. Bardzo niewiele czołgów wylądowało na plażach Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie wynikało to z decyzji o ich powstrzymaniu. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowały dokonać inwazji na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje – 29 amerykańskich czołgów pływających „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało utraconych w burzliwym morzu.

Kampania inspirująca się D-Day w grze „World of Tanks”

Teraz, uwielbiana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną D-Day, która trwa do 4 lipca i rzuca graczy w alternatywną historię Operacji Overlord. Gra nie mówi ci, że jesteś jednym z 27 utraconych czołgów w rzeczywistej inwazji, ale tak się czuje, gdy lądujesz na mocno spornym, intensywnie zaminowanym plaży Omaha pod ogniem w pierwszym rozdziale kampanii.

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie pantery atakują, gdy odchodzisz w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników jest czasem nadmiernie agresywna, więc priorytetem powinno być ukrycie i kamuflaż, a nie trzymanie się z innymi czołgistami. Brytyjskie Spitfire’y wkraczają, aby pomóc czołgom w wezwaniu ognia, co stanowi nawiązanie do realnej historii bitwy, gdzie sojusznicy nauczyli się wzajemnie pomagać w oczyszczaniu niemieckich umocnień.

Trzy premiowe pojazdy dla graczy „World of Tanks”

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, są 3 pojazdy premium do zdobycia dla tych, którzy przejdą przez nowy battle pass: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, wszystkie występujące także w historii. Dwa zaplanowane rozdziały, przewidziane na 13 czerwca, będą kontynuacją tej oferty D-Day, i wszystkie trzy czerpią inspirację z Operacji Overlord. Historia w grze jest dość luźna, skupiająca się bardziej na czołgach niż na realnych walkach. Tworzy to bardzo ekscytujące gry, a dynamiczna walka i wykorzystywanie słabych punktów „World of Tanks” stanowią dobrą podstawę do zrozumienia, jak naprawdę działy się bitwy pancerno-motorowe podczas II wojny światowej.

Instruktaż gry i historii Operacji Overlord

Instruktaż jest wystarczająco zabawny i ekscytujący, pełen informacji, które nowi lub powracający gracze uważają za istotne. Obecni gracze „World of Tanks” prawdopodobnie mogą go pominąć. Dla większości graczy przerwy od historii nie powinny przeszkadzać, choć czujemy potrzebę zwrócenia uwagi, że załoga USS Frankford, która zapewnia ci wsparcie w tym pierwszym rozdziale, była w rzeczywistości o wiele odważniejsza i chytrzejsza niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki wojennej zapewniają poważne wsparcie ogniowe z daleka graczowi, ale nadal musisz stoczyć walkę wręcz z innymi czołgami, aby zwyciężyć. Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje również wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń z okazji 80. rocznicy D-Day, które powinny ścisłe odzwierciedlać prawdziwą historię dnia. Więc zwalczaj chorobę morską, wchodź do 63 000 funtów stali i popychaj siebie przez francuskie piaski, klify i pola. To 700 mil od Normandii do Berlina, a wszyscy chcą zakończyć wojnę do Bożego Narodzenia.

Źródło : www.bing.com