Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana D-Day

Nowy sezon w grze „World of Tanks” inspirowany D-Day

Bitwa o Omaha Beach

Niemal brakło na zdjęciach inwazji w Normandii czołgów. Tylko kilka z nich wylądowało na plażach 6 czerwca 1944 roku, głównie z powodu tragicznych konsekwencji – 29 amerykańskich czołgów desantowych „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało utraconych na skutek wzburzonych fal.

Kampania inspirowana D-Day w grze „World of Tanks”

W popularnej grze wieloosobowej „World of Tanks” trwa nowa kampania inspirowana D-Day, która trwa do 4 lipca i przenosi graczy w alternatywną historię Operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 utraconych czołgów podczas rzeczywistej inwazji, ale tak się czujesz, gdy lądujesz na ciężko bronionej i zagrożonej minami plaży Omaha pod ostrzałem w pierwszym rozdziale kampanii. (SPOILER: Bunkry nadbrzeżne eliminują twojego dowódcę zaraz po wylądowaniu, a ty pozostajesz z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i próbując zniszczyć bunkry. Na szczęście Marynarka wojenna przychodzi z pomocą, a twoja siła bojowa walczy się w górę klifów i dalej.)

Współpraca z lotnictwem i marynarką wojenną

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie czołgi atakują podczas twojego marszu do wnętrza lądu. Sztuczna inteligencja sterująca twoimi sojusznikami czasami jest zbyt agresywna, więc priorytetem jest krycie i maskowanie się, a nie trzymanie się z innymi czołgistami. Samoloty Spitfire brytyjskie pomagają czołgom wezwać ostrzał, co jest nawiązaniem do prawdziwej historii bitwy, w której sojusznicy odkryli, jak pomagać sobie nawzajem w czyszczeniu pozycji niemieckich. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów współdziałania sił zbrojnych w przyszłych rozdziałach. Siły morskie i powietrzne używają sztucznej inteligencji do kierowania swoimi ruchami i radzą sobie dobrze w pierwszym rozdziale.

Jeśli jesteś regularnym graczem gry „World of Tanks”, czekają na ciebie trzy pojazdy premium za pośrednictwem nowego przepustki bojowej: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które są przedstawione w historii. Planowane są dwa kolejne rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, które czerpią inspirację z Operacji Overlord. Historia przedstawiona w grze jest dość swobodna, ale cieszy się dużą popularnością. „World of Tanks” dynamiczne walki i uwzględnienie słabych punktów dają dobre wprowadzenie do tego, jak naprawdę wyglądały walki panczarne podczas II wojny światowej. Warto przejść jakiekolwiek poradniki dotyczące gry, zarówno podstawowy, jak i przeznaczony dla historii Operacji Overlord, aby zobaczyć, jak chronić swoje słabe punkty i wykorzystywać słabe punkty innych.

Przygotowani na nowe wyzwania

Dla większości graczy przerwy od rzeczywistości nie powinny sprawiać problemów, chociaż musimy zauważyć, że załoga USS Frankford, która zapewnia ci wsparcie w tym pierwszym rozdziale, była o wiele bardziej odważna i śmiała w rzeczywistości niż w grze. USS Frankford i inne okręty marynarki wojennej zapewniają poważne wsparcie ogniowe z daleka graczowi, ale nadal musisz stoczyć walkę wręcz z innymi czołgami, aby zwyciężyć.

Firma Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje także wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń, aby uczcić 80. rocznicę D-Day, które powinny ściśle trzymać się rzeczywistej historii tego dnia.

Źródło : www.bing.com